РФ тренує в Сибіру 120 тисяч солдатів, яких можуть використати для штурму Харкова – ЗМІ

Джерело: The Economist

Росія тренує в Сибіру додаткові дивізії, які може використати зокрема для спроби захопити Харків.

“Росія зараз тренує шість дивізій (приблизно 120 000 військовослужбовців) у Східному Сибіру. 3 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія мобілізує ще 300 тисяч у червні. Харків – один із кількох можливих напрямків майбутнього штурму”, – йдеться у публікації.

За даними видання, штурм Харкова видається малоймовірним, але російська пропаганда активно обговорює такий сценарій. Тож це може бути просто інформаційною кампанією Кремля.

До того ж, росіяни, як зазначається, вже зазнали невдачі під час першої спроби захопити Харків у 2022 році, коли місто було набагато гірше захищене.

“Така операція вимагала б прориву української оборони та оточення міста, встановлення переваги в повітрі і подальших боїв в самому місті – на все це росіянам не вистачає потенціалу”, – пише агентство.

  • З початку весни російські війська суттєво збільшили кількість обстрілів Харкова та області. Щодня українське місто потерпає від ворожих дронів, ракет та авіабомб. Росіяни скеровують на Харків масовані залпи, сподіваючись скорити містян. Одначе, місто тримається, харків’яни відмовляються залишати власні домівки, запевняючи: “Харків нескорений”.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.