РФ відкрито говорить про плани щодо репресій проти українських громадян на ТОТ – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Заступник глави Радбезу РФ Дмитро Медведєв поділився планами Кремля щодо репресій проти українських громадян на тимчасово окупованих територіях України.

За його словами, українці ТОТ, які “завдають школи” Росії, повинні бути “викриті і покарані, заслані до Сибіру для перевиховання в таборах примусової праці”.

Як йдеться у звіті, показові судові процеси і репресії сталінської епохи, починаючи з 1920-х і 1930-х років, так само були спрямовані на “шкідників”, особливо в сільськогосподарській сфері.

Аналітики додали, що використання Медведєвим риторики сталінської епохи про “чистки” є показовим.

Своєю чергою, окупаційний губернатор Запорізької області Євген Балицький також відкрито обговорював і намагався захищати незаконну російську окупаційну політику. Зокрема він виправдовував примусову депортацію українських громадян, які виступають проти російського вторгнення в Україну.

Водночас Росія продовжує поширювати свою державну політику щодо системного релігійного переслідування на окуповану Україну.

Так, глава “ДНР” Денис Пушилін 22 лютого оприлюднив кадри, на яких нібито видно, як ФСБ і Росгвардія обшукують офіс громади “Свідків Єгови” в окупованому Маріуполі Донецької області.

Пушилін зазначив, що російська влада вилучила з офісу понад 5000 книг. Відомо, що в 2017 році Росія заборонила “Свідків Єгови” як “екстремістську” організацію.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.