РФ відмовляється забирати власних військових: в Україні оприлюднили список полонених росіян
Джерело: державний проєкт “Хочу жить”/Telegram
Державний проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими “Хочу жить” вперше опублікував список полонених росіян, яких відмовилася забирати РФ. У ньому – 200 солдатів РФ, яких країна-агресорка викреслила зі списків на обмін.
У повідомленні наголосили, що не забираючи своїх солдатів із полону, військове командування армії РФ порушує власний армійський статут.
Так, відмовляючись від обмінів військовополоненими, російська сторона фактично порушує базовий та основний документ, що регламентує функціонування своїх збройних сил. Пункт 23 Статуту внутрішньої служби армії РФ говорить, що “Командири (начальники) зобов’язані вживати заходів щодо звільнення зазначених військовослужбовців відповідно до норм міжнародного гуманітарного права”.
Про які заходи йдеться? Все дуже просто — взяти і нарешті провести обмін, — мовиться у повідомленні.
Україна неодноразово заявляла про готовність повернути додому російських військовополонених: закликаючи провести обмін “всіх на всіх”, пропонуючи репатріацію тяжко поранених військовополонених та повернення полонених багатодітних батьків, одначе, РФ ігнорує ініціативи.
Тож нині Україна погодила безпрецедентний крок і готова на регулярній основі публікувати списки російських військовослужбовців, яких Росія протягом усього періоду повномасштабного вторгнення викреслювала зі списків на обмін і відмовлялася повертати.
Проєкт вперше відкрито опублікував список російських військовополонених (“список 200”), яких Росія відмовилася повертати.
Щоб прибрати всі інсинуації у питаннях проведення обмінів у майбутньому та показати реальну кількість російських військовослужбовців у полоні, ми продовжимо цю практику.
- Через велику кількість російських військовополонених найближчим часом в Україні відкриють ще один табір для утримання тих, хто потрапив у полон до ЗСУ.
- На Сватівському напрямку бійці прикордонного загону “Сталевий кордон” взяли в полон контрактника Збройних сил Російської Федерації.
- Бійці 1-го та 2-го батальйонів 12-ї бригади спеціального призначення НГУ “Азов” під час штурмів ворожих позицій взяли в полон 4-ох військовослужбовців армії РФ. Серед них – командир ворожих військ.
Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.
Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.
У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.