РФ відмовляється забирати власних військових: в Україні оприлюднили список полонених росіян

Джерело: державний проєкт “Хочу жить”/Telegram

Державний проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими “Хочу жить” вперше опублікував список полонених росіян, яких відмовилася забирати РФ. У ньому – 200 солдатів РФ, яких країна-агресорка викреслила зі списків на обмін.

У повідомленні наголосили, що не забираючи своїх солдатів із полону, військове командування армії РФ порушує власний армійський статут.

Так, відмовляючись від обмінів військовополоненими, російська сторона фактично порушує базовий та основний документ, що регламентує функціонування своїх збройних сил. Пункт 23 Статуту внутрішньої служби армії РФ говорить, що “Командири (начальники) зобов’язані вживати заходів щодо звільнення зазначених військовослужбовців відповідно до норм міжнародного гуманітарного права”.

Про які заходи йдеться? Все дуже просто — взяти і нарешті провести обмін, — мовиться у повідомленні.

Україна неодноразово заявляла про готовність повернути додому російських військовополонених: закликаючи провести обмін “всіх на всіх”, пропонуючи репатріацію тяжко поранених військовополонених та повернення полонених багатодітних батьків, одначе, РФ ігнорує ініціативи.

Тож нині Україна погодила безпрецедентний крок і готова на регулярній основі публікувати списки російських військовослужбовців, яких Росія протягом усього періоду повномасштабного вторгнення викреслювала зі списків на обмін і відмовлялася повертати.

Проєкт вперше відкрито опублікував список російських військовополонених (“список 200”), яких Росія відмовилася повертати.

Щоб прибрати всі інсинуації у питаннях проведення обмінів у майбутньому та показати реальну кількість російських військовослужбовців у полоні, ми продовжимо цю практику.

 

 

Ввечері 8 липня президент Володимир Зеленський повідомив про наслідки масованого ракетного обстрілу росіянами території України, опублікувавши відповідні кадри. Він нагадав, що “стурбованість” не зупиняє російський терор.

За 2 години 50 хвилин на потреби дитячої лікарні “Охматдит” українці зібрали 114 млн гривень. Кошти зібрані UNITED24 та monobank, а також українськими, міжнародними бізнесами, українцями та донорами з різних країн. Наразі збір не зупиняється.

8 липня Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив Patriot, радари, морські дрони та снаряди.

8 липня координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі повідомив, що Сполучені Штати Америки станом на сьогодні не планують скасовувати обмеження для Сил оборони щодо ударів американською зброєю вглиб території Росії.

Громадська організація “Зоопатруль Україна”, котра займається порятунком тварин з небезпечних і деокупованих регіонів країни, повідомила про втрату одного зі своїх підопічних внаслідок масованої ракетної атаки РФ. У притулку помер пес на прізвисько Лабрадор, у нього не витримало серце.