РФ внесла Норвегію до списку «недружніх» для своїх дипломатів країн
Джерело: Reuters
РФ додала Норвегію до списку іноземних держав, які вчинили так звані “недружні” дії проти російських дипломатичних місій.
Зауважується, що країни зі списку обмежені кількістю місцевого персоналу, який вони можуть найняти в РФ, зокрема Норвегія обмежена 27 особами.
У квітні Норвегія вислала 15 російських дипломатів за підозрою у шпигунстві, тоді як РФ у відповідь наказала вислати десять норвезьких дипломатів.
Своєю чергою, Норвегія заявила, що немає підстав стверджувати, що вона поводилася недружньо щодо Росії, з якою вона має спільний кордон в Арктиці.
Сьогоднішня ситуація є результатом повномасштабної війни Росії проти України. РФ може сама вирішити припинити війну, – заявила міністерка закордонних справ Норвегії Аннікен Хейтфельдт у коментарі Reuters. – Як сусідні країни, ми обидві зацікавлені у функціонуванні дипломатичних відносин і каналів контакту, не в останню чергу у важкі часи.
Наразі Норвегія ще не отримала офіційного повідомлення від Москви, тож офіційно відмовилася коментувати будь-які конкретні наслідки рішення Росії.
- 26 липня глава МЗС Молдови заявив, що країна скорочує кількість дипломатів РФ у Кишиневі.
- Москва оголосила про введення обмежень стосовно британських дипломатів у відповідь на “ворожі дії”.
- 1 серпня Ісландія зупинила роботу свого посольства на території Російської Федерації.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.
Під час масштабних військових навчань “Talisman Sabre” армія Австралії вперше провела бойовий запуск системи HIMARS на власній території. До навчань також долучилися військові США та Сінгапуру.
14 липня Кабмін затвердив переліки критичних і стратегічних мінералів та об’єктів надрокористування для надання в користування на умовах конкурсів укладення угод про розподіл продукції та аукціонів.
Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.
Росія почала будувати захисні споруди на деяких своїх військових авіабазах після масованої атаки українських безпілотників 1 червня, відомої як операція “Павутина”. Про це свідчать нещодавні супутникові знімки, які проаналізувала українська розвідувальна організація Frontelligence Insight.