РФ витратила на ранковий масований обстріл майже $1,3 мільярда – ЕП

Джерело: Економічна правда

Один з найбільших масованих ударів РФ по Україні 26 серпня коштував ворогу близько 1,26 млрд доларів.

Згідно з інформацією Повітряних сил ЗСУ, росіяни запустили по Україні:

  • 109 ударних БпЛА типу “Shahed-136/131”;
  • 77 крилатих ракет Х-101;
  • 3 крилаті ракети Х-22;
  • 28 крилаті ракети морського базування “Калібр”;
  • 6 балістичні ракети “Іскандер-М”;
  • 3 аеробалістичні ракети Х-47М2 “Кинджал”
  • 10 керованих авіаційних ракет Х-59/Х-69

Водночас БпЛА Shahed-136/131 може коштувати від 49 тис. дол, якщо говорити про власне виробництво РФ, до 290 тис. дол, якщо мова – про імпорт з Ірану. У виданні взяли за основу середню ціну, яка планувалась для імпорту з Ірану – 193 тис. дол. Отже, 109 ударних БПЛА “Шахед” коштували РФ близько 21,3 млн дол.

Ціна аеробалістичної ракети Х-47М2 “Кинджал” становить 10 млн дол., загальна сума випущених ракет – 30 млн дол.

Вартість ракети Х-22 оцінюють в 1 млн дол., тобто загальна сума за випущені ракети становить 3 млн дол.

Ракета Х-101 коштує 13 млн дол. за одиницю, загальна сума випущених ракет цього типу складає 1 млрд дол.

За інформацією Defence Express, вартість однієї ракети “Калібр” – 6,5 млн дол, отже загальна сума витрат на цю ракету становила 182 млн дол.

Ракети Х-59/Х-69 вартують по 0,5 млн дол. за одиницю, таким чином загальна сума випущених ракет цього типу складає 5 млн дол.

Балістична ракета “Іскандер-М” може коштувати 3 млн дол., загальна вартість усіх випущених ракет цього типу – 18 млн дол.

Отже, загальна сума, яку Росія витратила на ранкову атаку 26 серпня по Україні, становить 1,26 млрд дол.

Раніше Зеленський заявив, що російська атака по Україні 26 серпня стала однією з найбільших. ЗС РФ використали понад сотню ракет різних типів та близько сотні “шахедів”. Атаку спрямували по критичній цивільній інфраструктурі.

Зокрема російську атаку на енергооб’єкти 26 серпня віднесуть до однієї з наймасовіших, сказав радник прем’єр-міністра України, член наглядової ради “Укренерго” Юрій Бойко.

Ми повідомляли, щоночі небо над Україною мужньо боронять ЗСУ, використовуючи зокрема передане західними партнерами озброєння. І попри те, що ворог витрачає сотні мільйонів доларів на масовані удари по нашій території, вартість захисту України подекуди перевищує витрати Росії.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити звідти нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.