РФ запустила фейк про нібито продаж двох областей України Франції та Великій Британії – ЦПД
Джерело: Центр протидії дезінформації
Російські пропагандистські телеграм-канали вчергове запустили дезінформаційну кампанію щодо буцімто “продажу української владою Одеської й Миколаївської областей Франції та Великій Британії” – у ЦПД спростували російські фейки.
За основу так званої “новини” росіяни взяли фото зі сторінки народного депутата України від 22 грудня 2022 року. Насправді це фейк, який є частиною плану з дискредитації української влади.
Проаналізувавши цю “новину”, Центр протидії дезінформації встановив, що росіяни поширювали ідентичну інформацію й раніше – у грудні 2022 року.
Мета цієї інформаційної кампанії — створити ілюзію несамостійності України та посіяти невпевненість українців у майбутньому країни.
У ЦПД наголосили, що зміст подібних “новин” необхідно сприймати критично, звертати увагу на джерело поширення та перевіряти інформацію.
- Російські пропагандистські телеграм-канали, з посиланням на так звану британську газету London Crier, поширюють неправдиву інформацію про нібито купівлю президентом Зеленським особняка Highgrove House у короля Великої Британії Чарльза III – у ЦПД спростували російські фейки.
- Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють неправдиву інформацію про те, що нібито колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний отримав $53 млн “відступних” за відмову від політичних амбіцій – у ЦПД спростували російські фейки.
У Києві правоохоронці викрили 41-річного автомеханіка та 15-річного підлітка, які за гроші виконували замовлення для російських спецслужб. Палії діяли окремо, отримуючи вказівки через Telegram.
Північна Корея, ймовірно, планує збільшити кількість своїх військових та обсяги техніки у Росії для підтримки її війни проти України. Про це повідомили представники військових Південної Кореї, посилаючись на зібрані розвідувальні дані.
Триває 1034-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 776 тисяч осіб.
20 грудня сайт BBC News опублікував новину із заголовком “П’ятеро людей загинули внаслідок удару по російському Курську після смертоносного ракетного обстрілу Києва”. Головним фото до статті обрали зображення українців після російської атаки.
На території РФ знищено склад, на якому зберігались деталі до дронів типу Shahed-136. Сума збитків росіянам становить близько 16 мільйонів доларів.