РФ заявила про готовність Франції до переговорів щодо України, але Париж заперечив

Джерело: Reuters

Після телефонної розмови між міністром оборони Росії Сергієм Шойгу та його французьким колегою Себастьяном Лекорню, за словами РФ, Париж висловив готовність розпочати діалог щодо України або обговорити можливість мирних переговорів. Однак Франція відкидає такі твердження.

За словами представника уряду Франції, ці звинувачення є неправдивими. Франція ніколи не демонструвала готовність до діалогу чи переговорів щодо України.

У французькому звіті про зустріч йшлося про підвищену терористичну загрозу після нападу в Москві, за який відповідала філія ІДІЛ-К, приналежна “Ісламській державі”.

Російська сторона також зазначила, що будь-яка ідея проведення зустрічі у Швейцарії щодо досягнення миру в Україні є марною, якщо в неї не буде залучена Росія. Київ пропонував провести “всесвітній саміт”, але зазначив, що Росія не буде запрошена.

Останні місяці супроводжувалися погіршенням франко-російських відносин, коли Париж посилив підтримку України, включно з підписанням двосторонньої довгострокової угоди з безпеки та обіцянкою надіслати більше крилатих ракет дальнього радіуса дії.

Міністр оборони Франції провів телефонну розмову зі своїм російським колегою Сергієм Шойгу. Ця розмова стала першою між керівниками відомств з жовтня 2022 року.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.