Якщо РФ атакує французькі війська в Україні, то це не означає ескалацію з НАТО — Макрон

Джерело: The Wall Street Journal 

Президент Франції Емманюель Макрон повідомив своїм союзникам у НАТО, що у разі атаки Росії на війська Франції в Україні – це не викличе автоматичного втручання Альянсу або США.

За його словами, адміністрація президента США Джо Байдена висловила стурбованість можливістю нападу Росії на будь-які французькі війська, які можуть бути розташовані в Україні, що може призвести до залучення НАТО у конфлікт.

Макрон наголосив, що Франція, яка вже зазнавала втрат у військових операціях в Африці, не шукала допомоги від союзників у випадку потенційної атаки Росії на свої війська.

Під час саміту з підтримки України 26 лютого в Парижі, хоча було помітно опозицію деяких партнерів, Макрон залишив за собою можливість, що “нічого не можна виключати”, навіть якщо відсутній єдиний консенсус щодо відправлення військ.

Читайте також: Макрон спробував змінити стратегію щодо РФ, переконавши Байдена і Шольца — чому це не вийшло

Під час зустрічі, присвяченої підтримці України і проведеній 26 лютого за ініціативи Макрона, європейські лідери обговорювали можливість відправлення сухопутних військ НАТО до України.

Довідка. Президент Франції Емманюель Макрон наголосив на спільному усвідомленні європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки. Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”, а стосовно союзників він сказав, що їм час активізуватися й “не бути боягузами”.

Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Пізніше він повторив власну заяву. Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.

У російській держдумі негативно зреагували на нещодавні заяви президента Франції Емманюеля Макрона щодо ймовірності відправки французьких військових в Україну.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.