Макрон спробував змінити стратегію щодо РФ, переконавши Байдена і Шольца: чому це не вийшло
Джерело: The Wall Street Journal
У лютому президент Франції Емманюель Макрон намагався переконати американського лідера Джо Байдена та німецького канцлера Олафа Шольца переглянути стратегію Заходу стосовно підтримки України у її війні з Росією. Проте він наразився на опір.
Макрон пропонував припинити пряме визначення меж західного втручання – так звані “червоні лінії” Заходу – і замість цього діяти так, щоб Кремль не міг точно передбачити дії Заходу. Він висловив цю думку під час телефонних розмов з лідерами США та Німеччини, що відбулися перед зустріччю у Парижі західних лідерів.
Однак Байден висловив сумнів щодо необхідності зміни стратегії, переймаючись можливою ескалацією конфлікту, як зазначили особи, близькі до процесу.
Шольц також виступив проти цієї ідеї, стверджуючи, що вона може роз’єднати союзників та призвести до того, що країни НАТО опиняться на різних сторонах конфлікту.
Довідка. Президент Франції Емманюель Макрон наголосив на спільному усвідомленні європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки. Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”, а стосовно союзників він сказав, що їм час активізуватися й “не бути боягузами”.
Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Пізніше він повторив власну заяву. Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.
У російській держдумі негативно зреагували на нещодавні заяви президента Франції Емманюеля Макрона щодо ймовірності відправки французьких військових в Україну.
- У Держдепі США прокоментували статтю видання Bloomberg про те, що заяви президента Франції Емманюеля Макрона про ймовірність відправки війсь в Україну дратують американських посадовців.
- Напередодні видання Bloomberg опублікувало статтю, з посиланням на анонімні джерела, що заяви Макрона про відправку військових до України, де триває війна з російським агресором, нібито дратують американських посадовців.
- Президент Франції Емманюель Макрон прагне бути визнаним як ключовий лідер в Європі в контексті зміни політичного пейзажу як на міжнародному, так і на внутрішньому рівнях.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.