США зреагували на статтю Bloomberg про те, що заяви Макрона про Україну дратують Вашингтон

Джерело: брифінг речника Держдепу США Метью Міллера

У Держдепі США прокоментували статтю видання Bloomberg про те, що заяви президента Франції Емманюеля Макрона про ймовірність відправки військ в Україну дратують американських посадовців.

Відповідаючи на питання журналіста щодо статті, Міллер наголосив, що “не має жодної реакції”.

Міллер наголоси, що Макрон – давній союзник США і разом працюють над низкою питань, зокрема й щодо підтримки України.

Водночас він вкотре нагадав, що США не будуть відправляти своїх військових до України.

“Але, звичайно, ми чітко дали зрозуміти, що Сполучені Штати не збираються відправляти жодних військ в Україну”, – сказав він.

Що передувало?

Напередодні видання Bloomberg опублікувало статтю, з посиланням на анонімні джерела, що заяви Макрона про відправку військових до України, де триває війна з російським агресором, нібито дратують американських посадовців. Джерела агентства зазначили, що США остерігаються, що це може призвести до фізичного протистояння з РФ.

12 квітня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували понад вісім тисяч росіян та понад 1300 одиниць озброєння та техніки ворога.

Президент Франції Емманюель Макрон зазначив, що вже найближчими тижнями західні партнери планують посилити озброєння України для протистояння російській армії.

В Офісі Генпрокурора повідомили, що ворожа армія не припиняє обстрілювати прикордоння Харківщини. Внаслідок російських атак є загиблі та поранені – прокурори документують порушення законів та звичаїв війни.

План Малайзії щодо використання орангутангів як дипломатичне знаряддя викликав суперечки та жорстку критику з боку природоохоронців. Оголошення малайзійського міністра плантацій та товарів про плани “дипломатії орангутангів” на саміті з питань біорізноманіття в Куала-Лумпурі спровокувало занепокоєння серед екологів та активістів захисту природи.

12 травня у Литві відбуваються президентські вибори паралельно з референдум стосовно питання легалізації множинного громадянства.