Заяви Макрона про відправку військ в Україну роздратували посадовців у Вашингтоні — ЗМІ

Джерело: Вloomberg

Президент Франції Емманюель Макрон роздратував американських посадовців своїми заявами про можливу відправку іноземних військ в Україну, бо вони переймаються, що це може призвести до фізичного протистояння з Росією.

За словами джерела агентства, натяки Макрона призначалися для того, щоб змусити російського лідера Володимира Путіна обмірковувати, але посадовці, які брали участь у дискусіях в НАТО щодо України, вважають, що ці заяви могли мати протилежний ефект.

Інші посадовці, які надали інформацію агентству за умови анонімності, вказали, що коментарі Макрона також не були дуже мудрими з погляду оперативної безпеки, оскільки, як повідомляється, кілька країн вже таємно розмістили певний контингент військ в Україні.

Джерело агентства повідомило, що деякі прем’єр-міністри країн ЄС очікують від Макрона лідерства, і багато хто підтримує його тверду позицію стосовно Росії.

Водночас Bloomberg вказує, що критики французького президента стверджують, що він більше говорить, ніж робить.

У цьому контексті агентство наводить приклад чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для України в країнах поза ЄС. Минулого місяця Макрон висловив підтримку цієї ініціативи, однак Франція досі не оголосила про свій фінансовий внесок.

Всупереч розбіжностям стосовно висловлювань щодо можливого відправлення західних військ в Україну — Макрон відмовився відступати, наголошуючи на тому, що його заяви були обдуманими, але також підкресливши, що Франція не буде слідувати “логіці ескалації” у відносинах з Москвою.

Що передувало?

Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”.

Також він 5 березня він заявив, що союзникам України час активізуватися й “не бути боягузами”. Говорячи про вторгнення Росії в Україну, Макрон заявив, що Франція та Чехія “добре усвідомлюють, що війна знову на нашій землі [в Європі], що деякі держави, які стали нестримними, щодня поширюють свою загрозу нападу на нас ще більше, і що нам доведеться жити відповідно до історії та мужності, якої вона вимагає”.

Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Про позицію Макрона повідомив представник комуністичної партії Фаб’єн Руссель, який був присутнім на зустрічі президента Франції з парламентськими партіями. За словами Русселя, Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.

17 березня  Емманюель Макрон повторив власну заяву стосовно можливого направлення західних сухопутних військ в Україну.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.