Заяви Макрона про відправку військ в Україну роздратували посадовців у Вашингтоні — ЗМІ

Джерело: Вloomberg

Президент Франції Емманюель Макрон роздратував американських посадовців своїми заявами про можливу відправку іноземних військ в Україну, бо вони переймаються, що це може призвести до фізичного протистояння з Росією.

За словами джерела агентства, натяки Макрона призначалися для того, щоб змусити російського лідера Володимира Путіна обмірковувати, але посадовці, які брали участь у дискусіях в НАТО щодо України, вважають, що ці заяви могли мати протилежний ефект.

Інші посадовці, які надали інформацію агентству за умови анонімності, вказали, що коментарі Макрона також не були дуже мудрими з погляду оперативної безпеки, оскільки, як повідомляється, кілька країн вже таємно розмістили певний контингент військ в Україні.

Джерело агентства повідомило, що деякі прем’єр-міністри країн ЄС очікують від Макрона лідерства, і багато хто підтримує його тверду позицію стосовно Росії.

Водночас Bloomberg вказує, що критики французького президента стверджують, що він більше говорить, ніж робить.

У цьому контексті агентство наводить приклад чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для України в країнах поза ЄС. Минулого місяця Макрон висловив підтримку цієї ініціативи, однак Франція досі не оголосила про свій фінансовий внесок.

Всупереч розбіжностям стосовно висловлювань щодо можливого відправлення західних військ в Україну — Макрон відмовився відступати, наголошуючи на тому, що його заяви були обдуманими, але також підкресливши, що Франція не буде слідувати “логіці ескалації” у відносинах з Москвою.

Що передувало?

Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”.

Також він 5 березня він заявив, що союзникам України час активізуватися й “не бути боягузами”. Говорячи про вторгнення Росії в Україну, Макрон заявив, що Франція та Чехія “добре усвідомлюють, що війна знову на нашій землі [в Європі], що деякі держави, які стали нестримними, щодня поширюють свою загрозу нападу на нас ще більше, і що нам доведеться жити відповідно до історії та мужності, якої вона вимагає”.

Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Про позицію Макрона повідомив представник комуністичної партії Фаб’єн Руссель, який був присутнім на зустрічі президента Франції з парламентськими партіями. За словами Русселя, Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.

17 березня  Емманюель Макрон повторив власну заяву стосовно можливого направлення західних сухопутних військ в Україну.

Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.

Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 12 грудня. З початку доби на цей час зафіксовано 190 бойових зіткнень.

12 грудня генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив очолюваний США трансатлантичний альянс, що він не готовий до загроз з боку Росії у найближчі роки, і закликав змінити мислення на воєнний час — з більшими витратами на оборону.