Rheinmetall спорядить Україні новий танк Frankenstein: збиватиме дрони й ракети
Джерело: The Telegraph
Новий танк протиповітряної оборони Frankenstein, призначений для знищення російських безпілотників і ракет, поставить в Україну німецький збройовий концерн Rheinmetall. Новий танк ППО збиватиме російські ракети та дрони.
Система здатна протистояти загрозам близького радіусу дії, таким як зграї безпілотників і артилерійський вогонь, все частіше вважаються вирішальними на лінії фронту в Україні.
Виробники повідомили, що основою нового танка буде Leopard 1, на його корпус встановлять сучасну зенітну систему Skyranger. Створення нової установки дозволить суттєво посилити обороноздатність України.
Skyranger забезпечить збільшений боєкомплект до 35-мм гармати і ракет.
Українські лідери неодноразово закликали до більшої підтримки у формі протиповітряної оборони на тлі постійних атак російських безпілотників, які спустошили енергетичний сектор країни.
Rheinmetall лише нещодавно розробив систему Skyranger, яка може похвалитися складними датчиками з 360-градусним моніторингом поля бою, здатними боротися з роями безпілотників.
Раніше генеральний директор німецького оборонного концерну Rheinmetall Армін Паппергер повідомив, що вже цього року компанія має намір постачити ЗСУ “сотні тисяч снарядів”, зокрема прототипи артилерійських снарядів з дальністю у 100 кілометрів.
Також Rheinmetall найближчим часом розпочне зведення в Україні заводу з виробництва боєприпасів. Голова компанії Армін Папперґер додав, що у планах також виробництво бронетехніки.
Як повідомив Папперґер перші снаряди можуть зійти з конвеєра в Україні за 15 місяців.
Довідка. Rheinmetall – німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000. Компанія Rheinmetall, яка є одним із провідних світових виробників артилерійських і танкових снарядів, значно наростила виробництво після російського вторгнення в Україну у 2022 році, забезпечуючи Збройні Сили України необхідною зброєю.
Skyranger 35 — баштова система протиповітряної оборони малого радіусу дії, розроблена Rheinmetall Air Defense AG (раніше Oerlikon).
Мобільна версія системи протиповітряної оборони Skyshield на базі башти, оснащена 35-мм револьверною гарматою на базі гармати 35/1000. Вона може підійматися на 85° з поворотом на 360°.
Гармата може стріляти швидкими одиночними пострілами зі швидкістю 200 пострілів на хвилину або з максимальною швидкістю 1 000 пострілів на хвилину. Має ефективну дальність стрільби 4 000 м. Skyranger 35 мають інтегрований набір датчиків, що складається з радара X-діапазону або Ku-діапазону з радіусом дії до 30 км та електрооптичного датчика, інфрачервоної камери з лазерним далекоміром і автоматичним супроводом цілі. Башта споряджена 252 снарядами. Може встановлюватися на різну колісну та гусеничну техніку.
- Німецький збройовий концерн Rheinmetall отримав черговий контракт на постачання десятків тисяч 155-мм артилерійських снарядів Україні.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall найближчим часом розпочне зведення в Україні заводу з виробництва боєприпасів. Голова компанії Армін Папперґер додав, що у планах також виробництво бронетехніки.
- Уряд Німеччини замовив в оборонного концерну Rheinmetall 20 додаткових БМП Marder для України.
Служба безпеки України затримала агента воєнної розвідки РФ на Донеччині. Зловмисник шпигував за пунктами дислокації та переміщеннями Сил оборони України, щоб наводити по них ворожі удари.
Суперечки щодо мобілізації в Україні спричинили напруженість у відносинах між президентами Володимиром Зеленським і Джо Байденом. Як повідомляють джерела, конфлікт виник через розбіжності в поглядах на кількісні показники мобілізації та зниження мобілізаційного віку.
Українська влада готується до скорочення західної військової допомоги наступного року та намагається наростити власне виробництво зброї. В Україні роблять акцент на системах озброєнь, які можуть глибоко вражати територію РФ.
5 грудня 2024 року у залізничному районі міста Брянськ (РФ) почалася пожежа. У наслідок згоріли два магістральні тепловози, що забезпечували логістичні потреби російської окупаційної системи.
Президент Франції Емманюель Макрон лобіює ідею міжнародної миротворчої місії для України, котра може залучити 40 тисяч військових. Ця ініціатива має стати гарантією безпеки на тлі можливого перемир’я, однак Кремль поки що не демонструє готовності до поступок.