Rheinmetall та Leonardo спільно вироблятимуть танки
Джерело: DW
Німецький оборонний концерн Rheinmetall та італійська збройова компанія Leonardo створюють спільне підприємство з виробництва танків, повідомили гендири Армін Папперґер та Роберто Чинголані у Римі.
Передбачається, що партнери матимуть по 50% акцій підприємства. На першому етапі діяльність компанії на 60% базуватиметься в Італії.
Це значний крок до створення європейської оборонної системи, – наголосив Чинголані. З його слів, спільне підприємство може стати “ядром” для цієї системи.
Насамперед корпорація виконуватиме багатомільярдні замовлення італійських збройних сил, проте постачання на інші ринки також передбачено. Основою виробництва стануть основний танк Panther і бойова машина піхоти Lynx від Rheinmetall, котрі Leonardo доповнить власними технологіями.
Папперґер поінформував, що перший контракт для спільного підприємства мають укласти або наприкінці цього року, або у першому кварталі 2025 року. Мова про постачання на суму від 20 до 25 млрд євро.
Раніше Папперґер вже торкався теми створення європейського арсеналу озброєнь.
Раніше Гендиректор німецького оборонного концерну Rheinmetall Армін Папперґер оголосив на щорічних загальних зборах, що компанія планує створити ще одне спільне підприємство в Україні у сфері протиповітряної оборони.
Довідка. Rheinmetall – німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000. Компанія Rheinmetall, яка є одним із провідних світових виробників артилерійських і танкових снарядів, значно наростила виробництво після російського вторгнення в Україну у 2022 році, забезпечуючи Збройні Сили України необхідною зброєю.
Leonardo — один з найбільших машинобудівних холдингів в Італії. Структурні підрозділи холдингу виконують замовлення у сферах оборони, енергетики, вертольотобудування, телекомунікацій і транспорту.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall AG очікує великих замовлень з України на виробництво боєприпасів, які можуть перевищити 2 мільярди євро.
- Німецький виробник зброї Rheinmetall 24 липня оголосив, що отримав розпорядження українського уряду про початок будівництва заводу з виробництва боєприпасів в Україні. На підприємстві планують виготовляти артилерійські снаряди калібру 155 мм, включаючи метальні заряди.
- Німецьке картельне відомство схвалило створення спільного підприємства між німецьким оборонним підрядником Rheinmetall і державним підприємством “Українська оборонна промисловість” (UDI).
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.