Rheinmetall зводить новий завод з виробництва боєприпасів
Джерело: пресслужба компанії
У німецькому оборонному концерні Rheinmetall поінформували про деталі щодо нового заводу боєприпасів, що зараз будується у ФРН. Частина продукції, окрім країн НАТО, піде також і Україні.
12 грудня канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен і міністр оборони Борис Пісторіус разом з Арміном Паппергером, генеральним директором Rheinmetall AG, провели символічну церемонію закладення фундаменту заводу в Нижній Саксонії.
У майбутньому завод Werk Niedersachsen планує виробляти артилерійські боєприпаси, вибухові речовини та компоненти ракетної артилерії. Також передбачається, що потужності заводу становитимуть близько 200 000 артилерійських снарядів на рік, а також до 1900 т вибухівки гексогену та опціонально інших компонентів для зарядів боєприпасів.
Цей фінансований компанією проєкт представляє обсяг інвестицій у діапазоні 300 мільйонів євро. Тому Rheinmetall бере на себе всі витрати на будівництво заводу без участі уряду. Завод також означатиме близько 500 нових робочих місць в Унтерлюсі.
Новий завод Rheinmetall дозволить задовольнити власні потреби Бундесверу внаслідок внутрішнього виробництва та – особливо під час кризи – забезпечити необмежену передачу в країни-партнери.
Очікується, що завод розпочне свою роботу в місті Унтерлюс наступного року.
Зауважується, що пріоритетом для нового заводу є якнайшвидший запуск виробництва.
Канцлер ФРН Олаф Шольц вже відвідав майбутнє підприємство Rheinmetall, заявивши, що оборонні компанії можуть розраховувати на те, що уряд збільшить військові витрати, і що він виконає своє зобов’язання витратити 2% ВВП на оборону НАТО.
Раніше стало відомо, що у найближчій перспективі Україна й німецький збройний концерн Rheinmetall планує запуск виробництва бронетехніки на території нашої держави.
Довідка. Rheinmetall – німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000.
- Німецьке картельне відомство схвалило створення спільного підприємства між німецьким оборонним підрядником Rheinmetall і державним підприємством “Українська оборонна промисловість” (UDI).
- Rheinmetall готує новий експорт танків Україні. З цією метою компанія придбала 50 танків Leopard 1 у бельгійської компанії OIP Land Systems.
- До кінця 2023 року німецький збройовий концерн Rheinmetall спорядить Україні сучасний розвідувальний безпілотник Luna NG, здатний виконувати завдання на відстані до 100 км та на висоті до 5 км.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall спорядив Збройним силам України мобільний польовий шпиталь.
- Уряд Німеччини доручив збройному концерну Rheinmetall надати Україні ще 40 бойових машин піхоти Marder. Постачання мають розпочати цього року.
- Збройні сили України першими у світі експлуатуватимуть авіадесантні тактичні машини Caracal виробництва німецького збройового концерну Rheinmetall.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.