Rheinmetall зводить новий завод з виробництва боєприпасів

Джерело: пресслужба компанії

У німецькому оборонному концерні Rheinmetall поінформували про деталі щодо нового заводу боєприпасів, що зараз будується у ФРН. Частина продукції, окрім країн НАТО, піде також і Україні.

12 грудня канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен і міністр оборони Борис Пісторіус разом з Арміном Паппергером, генеральним директором Rheinmetall AG, провели символічну церемонію закладення фундаменту заводу в Нижній Саксонії.

У майбутньому завод Werk Niedersachsen планує виробляти артилерійські боєприпаси, вибухові речовини та компоненти ракетної артилерії. Також передбачається, що потужності заводу становитимуть близько 200 000 артилерійських снарядів на рік, а також до 1900 т вибухівки гексогену та опціонально інших компонентів для зарядів боєприпасів.

Цей фінансований компанією проєкт представляє обсяг інвестицій у діапазоні 300 мільйонів євро. Тому Rheinmetall бере на себе всі витрати на будівництво заводу без участі уряду. Завод також означатиме близько 500 нових робочих місць в Унтерлюсі.

Новий завод Rheinmetall дозволить задовольнити власні потреби Бундесверу внаслідок внутрішнього виробництва та – особливо під час кризи – забезпечити необмежену передачу в країни-партнери.

Очікується, що завод розпочне свою роботу в місті Унтерлюс наступного року.

Зауважується, що пріоритетом для нового заводу є якнайшвидший запуск виробництва.

Канцлер ФРН Олаф Шольц вже відвідав майбутнє підприємство Rheinmetall, заявивши, що оборонні компанії можуть розраховувати на те, що уряд збільшить військові витрати, і що він виконає своє зобов’язання витратити 2% ВВП на оборону НАТО.

Раніше стало відомо, що у найближчій перспективі Україна й німецький збройний концерн Rheinmetall планує запуск виробництва бронетехніки на території нашої держави.

Довідка. Rheinmetall – німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.