Річард Бренсон і онук Оппенгеймера закликають «зупинити» ШІ та кліматичну катастрофу

Джерело: CNBC

Неурядова організація The Elders, заснована експрезидентом ПАР Нельсоном Манделою та мільярдером Річардом Бренсоном, опублікувала лист із закликом до світових лідерів розглянути екзистенційні ризики, пов’язані зі штучним інтелектом, змінами клімату, пандеміями та ядерною зброєю.

Лист підписали 50 діячів, серед яких – Річард Бренсон, ексгенсек ООН Пан Гі Мун, експрем’єр Великої Британії Гордон Браун, співзасновник Skype Яан Таллінн, лауреат Нобелівської премії миру Оскар Аріас Санчес та онук Роберта Оппенгеймера – Чарльз.

“Наш світ у серйозній небезпеці. Ми маємо справу з низкою загроз, які піддають ризику все людство. Наші лідери не реагують з необхідною мудрістю та терміновістю”, – йдеться у заяві.

Підписанти закликають світових лідерів до дій проти ескалації небезпек кліматичної кризи, пандемій, ядерної зброї та некерованого штучного інтелекту.

Вони також просять провідних політиків прийняти довгострокову стратегію та проявити “рішучість вирішувати нерозв’язні проблеми, а не просто управляти ними; мудрість приймати рішення, засновані на наукових доказах; терпіння, щоб вислухати всіх, кого це стосується”.

“Вплив цих загроз уже можна спостерігати: клімат, що швидко змінюється, пандемія, яка вбила мільйони людей і коштувала трильйони, війни, у яких відкрито говорилося про використання ядерної зброї. Деякі з цих загроз ставлять під загрозу саме існування життя на землі”, – йдеться у листі.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.