Рідні російських олігархів «Альфа-Груп» заявили про підтримку України і страх бути вбитими
Джерело: The Moscow Times
Рідні російських олігархів з “Альфа-Груп” – Михайла Фрідмана та Германа Хана – заявили, що підтримують Україну і бояться бути вбитими у Росії.
З такою заявою вони виступали у судах Лондона і Канади, коли оскаржували запроваджені проти них санкції Заходу. Та навіть попри такі заяви, рідні російських олігархів зазнали невдачі у суді.
Герман Хан був першим олігархом, який восени 2022 року повернувся до Росії через запроваджені проти нього санкції. До цього він майже 10 років мешкав у Лондоні, але був змушений переїхати до Москви.
Щодо Фрідмана, він також виїхав з Лондона. Спершу олігарх переїхав до Ізраїля, але коли у жовтні 2023 року стався напад ХАМАС, він також переїхав до російської столиці.
Обидва потрапили у санкційний SDN-list мінфіну США, який передбачає найжорсткіші обмеження – блокування всіх активів.
Минулого тижня дружина Хана – Анжеліка – у Високому суді Лондона намагалась оскаржити санкції, запроваджені проти неї Великою Британією. Анжеліка Хан опинилась у санкційному списку 21 квітня 2022 року, після чого всі її активи заморозили і заборонили фінансові операції.
У суді вона намагалась заперечити свої зв’язки з Росією, повідомивши, що народилась у Казахстані, у 2013 році переїхала до Великої Британії, а у 2019 році отримала британське громадянство.
Германа Хана внесли до санкційного списку Великої Британії 15 березня 2022 року через його підтримку російського уряду.
Анжеліка Хан запевняла, що не причетна до політики, ніколи не підтримувала Кремль, не жертвувала грошей Путіну та не відвідувала заходів для збору коштів.
Щобільше, Хан запевняла, що до того, як потрапила під санкції, нібито зареєструвалась у програмі “Домівки для України”, запропонувавши вимушеним біженцям своє житло у Великій Британії. Також нібито разом з донькою вона брала участь у благодійних ініціативах щодо надання гумдопомоги Україні.
Попри все, суд постановив, що санкції проти неї запровадили не через її політичну позицію, а через те, що вона – дружина Германа Хана, оскільки санкційна політика зважає на те, що близькі родичі підсанкційної особи можуть допомогти їй ухилятись від обмежень.
Схожа ситуація склалась і в родині Фрідмана. У грудні 2024 року Федеральний суд Канади відхилив клопотання його доньок – Катерини та Лаури – про засекречення їхніх заяв на підтримку України.
- Рада ЄС відмовилася зняти всі санкції із засновника “Альфа-груп” російського мільярдера Михайла Фрідмана, попри виграний раніше суд.
Парламент Гренландії ухвалив закон, що забороняє політичним партіям приймати внески від іноземних або анонімних донорів. Закон набуває чинності негайно та має на меті захист “політичної цілісності Гренландії”, згідно з перекладом парламентського документа данською мовою.
Голова комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Леонід Слуцький заявив, що зустріч президента США Дональда Трампа і очільника Кремля Володимира Путіна може відбутися найближчим часом. Підготовка зустрічі “на просунутій стадії”.
У США користувачі подали позов проти LinkedIn, звинувативши соціальну мережу в тому, що вона передавала їхні приватні повідомлення іншим компаніям для навчання моделей штучного інтелекту.
6 лютого МЗС Великої Британії попередило, що анулює акредитацію російського дипломата у відповідь на аналогічний крок Москви й листопаді 2024 року.
Доларові облігації України зростають п’ятий день поспіль, досягнувши нових максимумів на тлі зростання очікувань щодо деталей угоди про припинення війни.