Рівень довіри до Зеленського в Україні знизився з 69% до 54% – опитування Центру Разумкова

Джерело: Центр Разумкова

Згідно з результатами соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова з 6 до 12 червня, рівень довіри до Президента України Володимира Зеленського знизився за пів року з 69% до 54%.

Тоді як недовіра до Зеленського виросла до 38% проти 24,5% порівняно з опитуванням у січні 2024 року.

Зауважимо, що Зеленський очолює рейтинг довіри українців серед інших політиків. Водночас так званий особистісний рівень довіри до Зеленського, як свідчать результати дослідження, перевищує рівень довіри до президента як до інституту – до останнього лише 50% опитаних висловили довіру.

Загалом серед соціальних інститутів українці найбільше довіряють:

  • ЗСУ;
  • волонтерським організаціям;
  • добровольчим загонам;
  • ДСНС;
  • Нацгвардії.

Фото: Центр Разумкова

Натомість найменше довіряють – політичним партіям, державному апарату (чиновникам) та Верховній Раді.

Серед політиків та громадських діячів, окрім Зеленського, респонденти найбільше довіряють очільнику Миколаївської ОВА Віталію Кіму, главі СБУ Василю Малюку і міністру закордонних справ Дмитру Кулебі.

Фото: Центр Разумкова

Натомість найбільше українці не довіряють таким політикам:

  • Олексію Арестовичу;
  • Юлії Тимошенко;
  • Юрію Бойку.

Довідка. Центр Разумкова проводив опитування в межах програми USAID. Опитано 2016 респондентів віком від 18 років методом face-to-face в областях, підконтрольних Україні. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

У ніч на 24 листопада підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали групового удару по позиціях зенітного ракетного дивізіону 1490 зенітного ракетного полку 6 армії РФ на території Курської області.

Член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Максим Ткаченко заявив, що близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території, зокрема, лише до 70 тисяч — у тимчасово окупований Маріуполь.

24 листопада Міністерство оборони Литви повідомило про передачу Україні нової партії військової допомоги.

Чехія не планує продовжувати виключення ЄС, котре дозволяє імпортувати дизельне пальне та інші нафтопродукти РФ, повідомило Міністерство промисловості та торгівлі. 

Російська економіка перебуває у глибокій кризі через політику Кремля, спрямовану на підтримку війни проти України. У Білому домі заявили, що перспективи Росії залишаються похмурими, адже глава РФ Володимир Путін підриває економіку, нарощуючи бюджетні витрати на війну до рекордних показників пострадянської історії.