Рівень народжуваності у Євросоюзі впав до нового мінімуму
Джерело: Financial Times
У 2023 році кількість новонароджених дітей у Європейському союзі сягла рекордно низького рівня, що є черговим свідченням демографічних проблем блоку.
Дані свідчать, що торік у 27 країнах-членах ЄС народилось 3 665 000 дітей. Це – найнижчий показник з 1961 року.
Порівняно з 2022 роком показник народжуваності у 2023 впав на 5,5%, що є найбільшим річним зниженням за всю історію спостережень.
Також торічні показники виявились нижчими за довгостроковий демографічний прогноз Євростату, згідно з яким, у блоці мало народитися 4 000 000 дітей.
У виданні нагадали, що пік народжуваності у ЄС спостерігався у середині 1960-х років, коли за рік народжувалось близько 7 000 000 дітей, та після цього рівень народжуваності пішов на спад.
За прогнозами експертів, демографічні проблеми матимуть великий вплив на державні фінанси, оскільки чисельність працездатного населення скоротиться, тоді як витрати на охорону здоров’я і пенсійні виплати зростатимуть.
Тенденція до зменшення народжуваності дітей найбільше проявляється в Італії, Іспанії, Греції, Польщі, Фінляндії та країнах Балтії. За оцінками експертів, у цих країнах за останні десять років кількість новонароджених скоротилась щонайменше на 25%.
Крім того, в Євростаті з’ясували, що жінки в ЄС стали народжувати дітей у більш пізньому віці. Зокрема середній вік жінок під час народження першої дитини у 2022 році становив майже 30 років.
В ООН вважають, що спад народжуваності може мати кілька причин – відсутність гарантій зайнятості, зростання вартості життя і цін на житло, а також численні глобальні кризи, включно з пандемією COVID-19, геополітичною напруженістю та зміною клімату.
Старша економістка Організації економічного співробітництва та розвитку Віллем Адема розповіла журналістам, що молодим людям зараз важче реалізувати себе на ринку праці та житла, аніж колись.
Професорка демографії з Університету Луїсс у Римі Марія Рита Теста вважає, що на рішення щодо дітей у європейців тепер впливають нові посадовці, які пов’язані з політичною та економічною напруженістю на міжнародному рівні.
- Японський політик, лідер Консервативної партії, Наокі Хякута запропонував заборонити жінкам після 25 років виходити заміж, а після 30 – видаляти їм матку, якщо вони не мають дітей.
- Папа Римський Франциск розкритикував подружні пари, у яких немає дітей, проте є домашні улюбленці наголосивши на тому, що зараз важливо мати великі сім’ї на тлі демографічної кризи у світі.
- Згідно з останніми даними, у 2022 році показники народжуваності в Європейському Союзі досягли найнижчого рівня з 1960 року.
Компанія Capri Holdings виставила на продаж свою дочірню компанію й дім моди Versace.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
Пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова повідомила, що посли G7 закликали прем’єр-міністра Дениса Шмигаля якнайшвидше забезпечити роботу наглядової ради НАЕК “Енергоатом”.
Корпорація Google пожертвувала $1 мільйон в інавгураційний фонд новообраного президента США Дональда Трампа.
Букви поспілкувались з сержантом Віталієм Горжевським, що служить у 114 бригаді Повітряних сил ЗСУ. Раніше він опублікував звернення, у якому повідомив про масові випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу до піхоти.