Рівень річок Амазонки впав до найнижчого за останні 121 рік
Джерело: CNN
Річки Амазонки в Бразилії в понеділок, 16 жовтня, впали до найнижчого рівня за понад століття через рекордну посуху, яка завдає шкоди екосистемі джунглів.
Порт Манаус, найбільш густонаселене місто регіону, на місці злиття Ріо-Негро і Амазонки, зафіксував 13,59 метра води в понеділок, порівняно з 17,60 рік тому. Це найнижчий рівень з початку ведення записів 121 рік тому, в 1902 році, що оновлює попередній мінімум, встановлений у 2010 році.
Через швидке висихання приток Амазонки човни стояли на мілині, перекриваючи постачання їжі та води у віддалені села, тоді як висока температура води, ймовірно, призвела до загибелі понад 100 річкових дельфінів, які перебувають під загрозою зникнення.
Міністерство науки Бразилії звинувачує в посусі початок кліматичного феномену Ель-Ніньйо цього року, який спричиняє екстремальні погодні умови в усьому світі. У заяві на початку цього місяця міністерство заявило про очікування, що посуха триватиме принаймні до грудня.
В основі Ель-Ніньйо лежить довгострокова тенденція глобального потепління, яка призводить до більш частих та більш інтенсивних екстремальних погодних явищ, таких як посуха та спека.
За даними агентства цивільної оборони штату Амазонас, станом на понеділок від посухи постраждало 481 000 осіб.
- У перші чотири місяці 2023 року Іспанія зареєструвала найпосушливіший період з початку ведення записів у 1960-х роках, водночас найбільше постраждали Каталонія та Андалусія на півдні країни.
- Частиною південної Європи та північно-західної Африки прокотилася хвиля спеки, яка може побити рекордні температури найближчими днями.
- Європа бореться з наслідками спекотної погоди. Цьогоріч червень був найспекотнішим місяцем за всю 174-річну історію моніторингу температури.
- Вчені пояснюють, що повені, хвилі сильної спеки, лісові пожежі спричинені зміною клімату, і такі природні катастрофи будуть посилюватись через нагрівання планети.
Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.
У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії.
ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.