Рівень споживання електроенергії продовжує зростати – «Укренерго»

Джерело: “Укренерго”

Станом на ранок 10 січня споживання електроенергії зростає та залишається на високому рівні – впродовж дня в енергосистемі очікується незначний дефіцит.

Вчора, 9 січня, добовий максимум споживання зафіксовано близько 17:00 і був на 3% більшим, ніж відповідний показник у попередній день.

Сьогодні максимальне навантаження на енергосистему очікується в ранкові та денні години. За прогнозом, його рівень буде залишатися високим протягом всього дня – з 9:00 до 19:00. Станом на 9 годину рівень споживання на 2,2% більший, ніж вранці 9 січня.

Для того, щоб покрити таке зростання, необхідно задіяти додаткову потужність електростанцій, еквівалентну роботі однієї великої ТЕС.

Причина – морози по всій території України. Попри підвищення стовпчика термометра, сьогодні середньодобова температура повітря очікується на рівні -9,3С. Споживання інерційно високе, зокрема, і через використання потужних електроприладів для опалення.

Крім того, за минулу добу заживлено більш ніж 500 населених пунктів, які були знеструмлені в низці регіонів через негоду. В областях, де відновлюється енергоживлення, фіксується стрімке зростання споживання електрики. Це створює суттєве додаткове навантаження як на обладнання електростанцій, так і на магістральні та розподільчі мережі.

“Енергосистема потребує вашої підтримки. Протягом дня не вмикайте всі потужні електроприлади одночасно”, – закликали в “Укренерго”.

Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання споживачів. Втім, Диспетчерський центр протягом дня прогнозує можливий незначний дефіцит в енергосистемі – не більше 3%. Для покриття буде задіяно всю потужність працюючих в системі електростанцій. Введення графіків обмеження споживачів не планується.

Через низькі температурні умови всі українські електростанції працюють на максимальній потужності. Для покриття зростаючого рівня споживання вони мають додатково дуже швидко та суттєво збільшувати вироблення електроенергії, що може призвести до технологічних порушень. Водночас більшість теплових електростанцій все ще відновлюється після масованих ракетних атак минулої зими.

Ресурси гідроелектростанцій – обмежені, а сонячні електростанції не можуть працювати з максимальною потужністю через щільну хмарність та негоду. Декілька блоків теплових електростанцій протягом доби вийшли в аварійний ремонт.

В “Укренерго” закликали споживачів найближчими днями особливо уважно поставитись до використання енергомістких електроприладів протягом всього дня, з 09:00 до 19:00: “Щоб допомогти енергосистемі працювати збалансовано в складних умовах, споживайте електроенергію ощадливо”.

Імпорт електроенергії здійснюється вдень зі Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг імпорту складає 2223 МВт*год з максимальною потужністю в окремі години до 624 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

Експорт сьогодні не здійснюється.

За даними опитування, більшість українці вважають Польщу дружньою до України державою, проте позитивна оцінка зменшилася з 94% до 79% порівняно з минулим роком.

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський провів селектор, учасники якого обговорили блокування кордону польськими фермерами та ситуацію на фронті.

21 лютого 2024 року на 87-му році життя помер Степан Хмара – Герой України, народний депутат 4-х скликань ВР, політв’язень радянських концтаборів та співавтора Конституції України.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Працівники Служби безпеки України викрили низку схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон у 5 областях України.