Роберт Де Ніро розкритикував Трампа під час відкриття Каннського кінофестивалю

Джерело: The Hill

Американський актор Роберт Де Ніро, виступаючи на відкритті Каннського кінофестивалю, розкритикував президента США Дональда Трампа та закликав до боротьби за захист мистецтва.

Отримуючи “Золоту пальмову гілку” за внесок у кар’єру, актор висловив занепокоєння з приводу загрози, яку, на його думку, Дональд Трамп становить для незалежного мистецтва та демократичних цінностей.

“У моїй країні ми відчайдушно боремося за демократію, яку колись сприймали як належне, і це впливає на всіх нас. Це стосується всіх нас тут, тому що мистецтво є демократичним. Мистецтво є інклюзивним, воно об’єднує людей, як сьогодні. Мистецтво шукає правду. Мистецтво охоплює розмаїття. І саме тому мистецтво є загрозою. Ось чому ми є загрозою для автократів і фашистів”, – сказав Де Ніро.

Де Ніро розкритикував Трампа за те, що той очолив Центр виконавських мистецтв імені Джона Кеннеді та висунув ідею запровадження мита на іноземні фільми.

“Американський президент-обиватель сам призначив себе керівником однієї з наших провідних культурних інституцій. Він скоротив фінансування та підтримку мистецтва, гуманітарних наук та освіти. А тепер він оголосив про 100-відсоткове мито на фільми, вироблені за межами США. ..Ви не можете встановити ціну на творчість, але, очевидно, ви можете встановити тариф на неї”, – додав він.

Роберт Де Ніро назвав це глобальною проблемою та закликав громадськість боротися за мистецтво “без насильства, але з великою пристрастю і рішучістю”.

“Всі ці напади є неприйнятними. І це не лише американська проблема, це глобальна проблема. На відміну від фільму, ми не можемо просто сидіти і дивитися. Ми повинні діяти, і ми повинні діяти зараз. Настав час для всіх, кому не байдужа свобода, організовуватися, протестувати, а коли будуть вибори, звичайно ж, голосувати”, – закликав актор.

246 народних депутатів підтримали звернення до президента Володимира Зеленського про присвоєння журналістці Вікторії Рощиній звання Героя України. 

Зйомки російського художнього фільму про події 2022 року у Маріуполі призвели до відключення зв’язку та інтернету в тимчасово окупованій частині Донецької області.

За понад три роки повномасштабної війни РФ проти України до Німеччини з проханням про надання притулку звернулися 6374 росіянина віком від 18 до 45 років. Проте лише 349 осіб отримали позитивне рішення: статус біженця, додатковий захист або захист від депортації. Про це свідчить відповідь МВС ФРН на запит депутатки Бундестагу від Лівої партії Клари Бюнгер.

Фракція “УДАР Віталія Кличка” в Київській міській раді повідомляє, що 15 травня — в день чергового пленарного засідання Київради — правоохоронці планують проводити масові слідчі дії в опозиційних депутатів.

Американська акторка ​​Анжеліка Г’юстон, відома роллю Мортіші у фільмі “Сімейка Адамсів”, розповіла, що кілька років боролася з раком. Зараз акторка знаходиться в ремісії.