Родина зі США судитиметься з NASA через падіння космічного сміття на їхній будинок

Фото: NASA

Джерело: The Guardian

Родина з Неаполя (штат Флорида) подала до суду проти NASA вимагаючи відшкодувати 80 000 доларів, оскільки їхній будинок постраждав від падіння уламків космічного сміття.

Юридична фірма Cranfill Sumner повідомила в пресрелізі , що подала позов від імені Алехандро Отеро та його родини.

Інцидент з падінням космічного сміття трапився 8 березня 2024 року. Того дня металева циліндрична плита, випущена з вантажного піддона Міжнародної космічної станції (МКС) ще у 2021 році, впала на будинок родини Отеро.

Внаслідок падіння утворились діри у даху та підлозі будинку. Серед мешканців будинку ніхто не постраждав, але позивач стверджує, що у момент падіння в будинку перебував його син Даніель, і предмет мало не влучив у нього.

У NASA згодом підтвердили, що уламки походять від їхнього обладнання для підтримки польотів. Частина уламків залишилася цілою, а не розпалася після того, як увійшла в атмосферу Землі, перш ніж впасти на поверхню.

NASA визнало, що уламки належать їхньому обладнанню, після того, як їх проаналізували у Космічному центрі Кеннеді.

Циліндр, який впав на будинок, важив 700 грамів та мав розмір 10 см на 4 см.

Родина Отеро вимагає від NASA відшкодувати збитки за незастраховане майно, перерву у роботі та емоційні і душевні страждання, а також компенсувати вартість допомоги сторонніх фахівців.

“Мої клієнти вимагають адекватної компенсації за стрес і вплив, які ця подія справила на їхнє життя. Вони вдячні, що внаслідок цього інциденту ніхто не зазнав тілесних ушкоджень, але така ситуація… могла бути катастрофічною. Якби уламки вдарилися на кілька футів в іншому напрямку, могли бути серйозні травми або й смертельні випадки”, — сказала адвокатка сім’ї Міка Нгуєн Ворті.

Правозахисниця додала, що ця справа може спричинити прецедент для позовів щодо космічного сміття у приватному та державному секторах.

NASA матиме шість місяців, щоб відповісти на претензію.

  • Фермер з сільської місцевості Канади Баррі Савчук виявив на своєму полі двометрову купу обгорілого металу вагою 40 кілограмів. Невдовзі вчені пов’язали знахідку з падінням ракети SpaceX.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.