Російська армія зіткнулася з браком засобів артилерійської радіорозвідки – Міноборони Великої Британії
Джерело: британська розвідка у Twitter
Російська ворожа армія потерпає від нестачі засобів артилерійської радіорозвідки, що несе за собою високі втрати.
“Живучість російських сухопутних військ залежить від ефективного виявлення української артилерії і нанесення ударів по ній, часто власною артилерією. Головним компонентом такого підходу є протибатарейні радари, які дають змогу командирам швидко визначати місцезнаходження вогневих рубежів противника”, – пояснили у відомстві.
За даними розвідки Сполученого Королівства, противник зіткнувся з наростаючим браком контрбатарейних РЛС, особливо сучасних “Зоопарк-1М”. Аналітики вважають, що зараз у росіян на фронті залишається лише невелика частина від тієї кількості контрбатарейних РЛС, які вони мали на початку повномасштабного вторгнення в Україну.
Водночас у розвідці нагадали, що нещодавно звільнений командувач 58-ї загальновійськової армії РФ генерал-майор Іван Попов теж скаржився на проблему нестачі протибатарейних засобів розвідки.
“На кадрах з відкритих джерел можна помітити, як на початку липня 2023 року поруч з районом 58-ї загальновійськової армії РФ був знищений ще один “Зоопарк”. Пріоритет, який Попов, ймовірно, віддавав цій проблемі, підкреслює збереження центральної ролі артилерії у війні”, – йдеться у повідомленні.
- Британські розвідники зауважили, що у червні було кілька повідомлень про те, що російські окупанти використовували застарілу бронетехніку, начинену тоннами вибухівки, як саморобні вибухові пристрої (СВП).
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.