Російська армія зіткнулася з браком засобів артилерійської радіорозвідки – Міноборони Великої Британії

Джерело: британська розвідка у Twitter

Російська ворожа армія потерпає від нестачі засобів артилерійської радіорозвідки, що несе за собою високі втрати.

“Живучість російських сухопутних військ залежить від ефективного виявлення української артилерії і нанесення ударів по ній, часто власною артилерією. Головним компонентом такого підходу є протибатарейні радари, які дають змогу командирам швидко визначати місцезнаходження вогневих рубежів противника”, – пояснили у відомстві.

За даними розвідки Сполученого Королівства, противник зіткнувся з наростаючим браком контрбатарейних РЛС, особливо сучасних “Зоопарк-1М”. Аналітики вважають, що зараз у росіян на фронті залишається лише невелика частина від тієї кількості контрбатарейних РЛС, які вони мали на початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Водночас у розвідці нагадали, що нещодавно звільнений командувач 58-ї загальновійськової армії РФ генерал-майор Іван Попов теж скаржився на проблему нестачі протибатарейних засобів розвідки.

“На кадрах з відкритих джерел можна помітити, як на початку липня 2023 року поруч з районом 58-ї загальновійськової армії РФ був знищений ще один “Зоопарк”. Пріоритет, який Попов, ймовірно, віддавав цій проблемі, підкреслює збереження центральної ролі артилерії у війні”, – йдеться у повідомленні.

  • Британські розвідники зауважили, що у червні було кілька повідомлень про те, що російські окупанти використовували застарілу бронетехніку, начинену тоннами вибухівки, як саморобні вибухові пристрої (СВП).

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.