Російська мережа шпигунів у світі стала сильнішою, ніж будь-коли – The Economist
Джерело: The Economist
Завдяки зміні керівника “комітетів особливого впливу”, Росії вдалося реабілітувати свою розвідку на світовій арені.
Журналісти звернули увагу на серію невдач російських шпигунів. Зокрема, невдала спроба вбити російського опозиціонера Олексія Навального отрутою “новачок”, недооцінка ЗСУ напередодні повномасштабного вторгнення в Україну та нездатність зупинити минулорічний бунт ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина.
“Росія зрозуміла, що їй потрібні більш чесні звіти від своїх агентів. Керівником “комітетів особливого впливу” Москва призначила Сергія Кирієнка, заступника глави адміністрації Кремля. Вони координують операції проти Заходу, а потім вимірюють їхній ефект”, – йдеться в матеріалі.
Зрештою така зміна призвела до того, що російська розвідка стала працювати значно ефективніше. Зокрема, видання вказує на вплив кампаній на території країн Заходу стосовно виділення допомоги Україні.
“У січні німецькі експерти опублікували інформацію про ботів, які щодня розповсюджували сотні тисяч німецькомовних дописів у мережі Х із 50 000 облікових записів протягом одного місяця. 12 лютого Франція викрила велику мережу російських сайтів, які поширювали дезінформацію у Франції, Німеччині та Польщі”, – мовиться в повідомленні.
Серед іншого видання акцентує на покращенні якості роботи й інших російських спецслужб.
Відтак, нині ФСБ, СВР і ГРУ займаються вербуванням росіян, які виїхали до Європи. При цьому наголошено, що особливо велику небезпеку ці люди несуть для Німеччини, адже кількість російських біженців там значно збільшилася після санкцій країн Балтії.
Агентство додає, що російські спецслужби можуть займатися підготовкою до війни між РФ та НАТО. Серед підходів, крім крадіжки секретної інформації, може бути спроба погіршити стосунки між ЄС та США, підірвати допомогу Україні та спровокувати конфлікти серед учасників Альянсу.
- За останні два місяці Кремль активізував в Україні мережу “сплячих” шпигунів. Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов назвав для цього причину.
Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні заявив, що Україна відкрита до будь-якої форми дипломатії, які можуть принести реальні результати для завершення війни Росії проти України.
У колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона народилася дев’ята дитина — донька на ім’я Поппі Еліза Джозефіна. Про це повідомила його дружина Керрі Джонсон.
Іранський режисер-дисидент Джафар Панахі отримав “Золоту пальмову гілку” на Каннському кінофестивалі за трилер “Це був лише нещасний випадок”. Режисеру понад 15 років не дозволяли виїжджати з Ірану.
У Херсонській області через необачні дії дорослих стався вибух у будинку. Внаслідок інциденту загинув 8-річний хлопчик, а ще п’ятеро людей, серед яких двоє дітей, отримали поранення.
Європейські лідери активно шукають способи забезпечити постачання зброї Україні на тлі сигналів, що президент США Дональд Трамп, ймовірно, відмовляється брати участь у врегулюванні війни. Одним із варіантів є купівля американської зброї з подальшою передачею Україні.