Російська влада прагне придушити протест дружин російських військових – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

За даними британських розвідників, влада РФ, ймовірно, прагне придушити публічні протести дружин російських військових. Зокрема після невеликих протестів у листопаді Кремль намагається або підкупити, або дискредитувати дружин військових у соцмережах.

Дослідження незалежних російських ЗМІ та коментарі самих протестуючих дружин свідчать про те, що останніми тижнями влада, ймовірно, пропонувала їм збільшити грошові виплати в обмін на те, що вони утримаються від протестів.

27 листопада 2023 року одна відома онлайн-група солдатських дружин опублікувала маніфест проти “безстрокової мобілізації”. Приблизно 30 листопада 2023 року група була прикріплена попереджувальним ярликом “фейк” — ймовірно, за вказівкою прокремлівських діячів.

“Ймовірно, влада особливо чутлива до будь-яких протестів, пов’язаних з тими громадянами, мобілізованими у вересні 2022 року, які вже понад рік перебувають на передовій”, – резюмували фахівці.

  • За даними українських розвідників у Росії фіксується зростання соціальної напруги у суспільстві. Зокрема мовиться про європейську частину РФ.
  • В ISW зауважили, що з лютого 2023 року кількість росіян, які підтримують війну проти України зменшилась майже удвічі. У зв’язку із цим у Кремлі побоюються щодо результатів майбутніх виборів президента РФ.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.