Російська влада визнала влучання в промисловий об’єкт в Казані: що це могло бути

Джерело: Андрій Коваленко, ASTRA

Сьогодні вранці, 21 грудня, безпілотники атакували російське місто Казань. Повідомляється про вісім прильотів, з них один – на промислове підприємство, один – над річкою, шість – на житловий масив.

Керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко нагадав, що в місті є Казанський пороховий завод — одне із ключових підприємств російського військово-промислового комплексу.  Воно спеціалізується на виробництві вибухових речовин, ракетних палив та інших компонентів, критично важливих для армії РФ.

Цей завод забезпечує російські війська боєприпасами та матеріалами, необхідними для виготовлення ракет, зокрема “Калібрів” та “Іскандерів”.

“Загалом, Казанський пороховий завод є одним із “хребтів” російського ВПК, без якого серійне виробництво боєприпасів було б неможливим”, – стверджує Коваленко.

Місцева влада Казані замовчує який промисловий об’єкт став мішенню.

Водночас жителі Казані повідомляють про звуки вибухів, які лунають із порохового заводу. Вони почалися з моменту атаки БпЛА. При цьому на підприємстві заявляють про планові випробування — вони нібито триватимуть до 16:00.

Місцева влада ввела режим надзвичайної ситуації для органів влади та підрозділів МНС РФ.

ASTRA повідомляє, що крім порохового заводу мішенню могли бути і вертолітний завод, військова частина 58661 і аеродром авіаційного заводу — всі вони розташовані неподалік від місць прильотів.

До слова, генерал-майор ФСБ Олександр Михайлов припустив, що безпілотники по Казані могли запустити з Росії.

“Я підозрюю, що вони не завжди летять із території України. Звичайно, у великих дронів є така дальність польотів, але є у мене підозри, що це запускається з території Росії”, – сказав він.

  • Напередодні у місті Рильськ Курської області Росії повідомляли про ракетний обстріл. Зафіксовано близько 15 прильотів.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.