Російські хакери атакували Вільнюський саміт НАТО – Politico
Джерело: Politico
Дві групи російських хакерів намагалися зірвати саміт оборонного альянсу НАТО у Вільнюсі, поширюючи дезінформацію та очевидні розвідувальні документи в Інтернеті, повідомила дослідницька компанія соціальних мереж Graphika.
У новому звіті, опублікованому для Politico, Graphika детально описує, як виявила поширення фальшивих пресрелізів НАТО через імітовані вебсторінки альянсу, і несправжні акаунти в соціальних мережах. Інша група опублікувала в Інтернеті документи про заходи внутрішньої безпеки саміту, стверджуючи, що це документи, отримані від уряду Литви.
Кампанія з дезінформації містила зокрема підроблені оголошення про те, що НАТО подвоює свій оборонний бюджет і що альянс розглядає ідею підтримки розгортання українських військ у Франції для відповіді на протести на початку літа.
Спрямовуючи дезінформацію на європейські країни, російські групи намагалися посіяти розбрат між членами НАТО та підірвати підтримку України в її триваючій боротьбі проти Москви.
Директор із розслідувань Graphika Тайлер Вільямс зазначив, що співробітники компанії склали звіт самостійно. Компанія відмовилася коментувати, чи повідомила вона НАТО або уряд Литви про результати.
Речниця НАТО Оана Лунгеску заявила, що блок “відстежував спроби створити фейкові історії за кілька днів до саміту у Вільнюсі”. Вона нагадала, що НАТО працювало зі ЗМІ, аби “пояснити, що вебсайти були фейковими”, тож заяви відносно них були спростовані. За її словами, це частина роботи НАТО з моніторингу кампаній з дезінформації.
Нагадаємо, у грудні близько 150 експертів НАТО з кібербезпеки зібралися у бежевій будівлі в центрі засніженої столиці Естонії, щоб підготуватися до кібервійни.
Довідка. Саміт НАТО відбувся у Вільнюсі 11-12 липня. Під час його проведення кіберзлочинцям вдалося отримати доступ до деяких секретних даних щодо організації саміту. Це, зокрема, була інформацію про імена людей, які відповідали за охорону, а також маршрути переміщення делегацій.
- Литовський національний центр управління кризами підтвердив, що потенційний витік даних саміту НАТО, пов’язаний зі зламом урядових систем Литви.
- Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували спроби російської воєнної розвідки отримати доступ до бойової системи обміну даних Збройних сил України.
- Завершуючи саміт НАТО, присвячений війні в Україні та іншим викликам, які швидко змінюються, президент США Джо Байден пообіцяв, що Альянс протистоятиме російській агресії стільки, скільки буде потрібно.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.
У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.
У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.