Російські хакери атакували Вільнюський саміт НАТО – Politico

Джерело: Politico

Дві групи російських хакерів намагалися зірвати саміт оборонного альянсу НАТО у Вільнюсі, поширюючи дезінформацію та очевидні розвідувальні документи в Інтернеті, повідомила дослідницька компанія соціальних мереж Graphika.

У новому звіті, опублікованому для Politico, Graphika детально описує, як виявила поширення фальшивих пресрелізів НАТО через імітовані вебсторінки альянсу, і несправжні акаунти в соціальних мережах. Інша група опублікувала в Інтернеті документи про заходи внутрішньої безпеки саміту, стверджуючи, що це документи, отримані від уряду Литви.

Кампанія з дезінформації містила зокрема підроблені оголошення про те, що НАТО подвоює свій оборонний бюджет і що альянс розглядає ідею підтримки розгортання українських військ у Франції для відповіді на протести на початку літа.

Спрямовуючи дезінформацію на європейські країни, російські групи намагалися посіяти розбрат між членами НАТО та підірвати підтримку України в її триваючій боротьбі проти Москви.

Директор із розслідувань Graphika Тайлер Вільямс зазначив, що співробітники компанії склали звіт самостійно. Компанія відмовилася коментувати, чи повідомила вона НАТО або уряд Литви про результати.

Речниця НАТО Оана Лунгеску заявила, що блок “відстежував спроби створити фейкові історії за кілька днів до саміту у Вільнюсі”. Вона нагадала, що НАТО працювало зі ЗМІ, аби “пояснити, що вебсайти були фейковими”, тож заяви відносно них були спростовані. За її словами, це частина роботи НАТО з моніторингу кампаній з дезінформації.

Нагадаємо, у грудні близько 150 експертів НАТО з кібербезпеки зібралися у бежевій будівлі в центрі засніженої столиці Естонії, щоб підготуватися до кібервійни.

Довідка. Саміт НАТО відбувся у Вільнюсі 11-12 липня. Під час його проведення кіберзлочинцям вдалося отримати доступ до деяких секретних даних щодо організації саміту. Це, зокрема, була інформацію про імена людей, які відповідали за охорону, а також маршрути переміщення делегацій.

Мешканці східної частини Європи – зокрема поляки та естонці – активно купують житло у західній частині континенту. Причина – повномасштабна російсько-українська війна.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Після масованих атак РФ на українську енергетику у Міненерго розглядають можливість підвищити тариф на електроенергію для українців.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

В Україні триває 780-та доба повномасштабної війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 452 тисячі осіб.