Російські мільярдери спонсорують найманців для війни проти України – розслідування

Джерело: розслідування видання “Важливі історії”

Російські мільярдери Олег Дерипаска, Леонід Міхельсон, Сергій Гордєєв, Михайло Гуцерієв влаштовують у свої компанії чоловіків, що готові вирушити на війну проти України, і виплачують їм “премії” за службу за контрактом. Тоді як компанії, через які реалізовують схеми: “Русал”, “Новатэк”, “ПИК”, “Моспромстрой” – уникають санкцій.

Журналісти поговорили з колишнім російським найманцем, а нині діючим військовим батальйону “сокол”, що є частиною армії РФ. Він розповів, що його зарплата надходить із двох джерел: 200 тисяч рублів платить Міноборони РФ за службу за контрактом, ще 100 тисяч – компанія-“спонсор”.

Спочатку найманця працевлаштовують до компанії за день до укладення контракту з міноборони РФ, а потім зупиняють трудовий договір, так з’являється підстава для виплати премій своєму співробітнику, який пішов на війну.

Журналісти з’ясували, що телефонні номери, вказані в Telegram-каналі батальйону “сокол”, належать компанії “Русал менеджмент” – стовідсотковій дочці компанії “Русал” Олега Дерипаски.

“Русал” було виведено з-під санкцій після того, як Дерипаска скоротив свою частку в цьому підприємстві, нагадують журналісти.

Розслідувачі називають й іншу пов’язану з Дерипаскою компанію, яка “працевлаштовує” російських найманців: краснодарська фірма “Аэротерминал”, що займається будівництвом та ремонтом аеропортів у Краснодарі, Анапі та Красноярську.

Ще одна компанія, яка постачає найманців для фронту – “Новатэк”, котра є другим після “Газпрому” виробником природного газу в Росії. Її основні власники — мільярдери Леонід Міхельсон і Геннадій Тимченко, які перебувають під санкціями.

Аналогічні схеми, згідно з розслідуванням, діють у компанії “Моспромстрой” Михайла Гуцерієва та компанії Сергія Гордєєва — найбільшому в РФ забудовнику “ПИК”.

У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.