Російські мільярдери спонсорують найманців для війни проти України – розслідування
Джерело: розслідування видання “Важливі історії”
Російські мільярдери Олег Дерипаска, Леонід Міхельсон, Сергій Гордєєв, Михайло Гуцерієв влаштовують у свої компанії чоловіків, що готові вирушити на війну проти України, і виплачують їм “премії” за службу за контрактом. Тоді як компанії, через які реалізовують схеми: “Русал”, “Новатэк”, “ПИК”, “Моспромстрой” – уникають санкцій.
Журналісти поговорили з колишнім російським найманцем, а нині діючим військовим батальйону “сокол”, що є частиною армії РФ. Він розповів, що його зарплата надходить із двох джерел: 200 тисяч рублів платить Міноборони РФ за службу за контрактом, ще 100 тисяч – компанія-“спонсор”.
Спочатку найманця працевлаштовують до компанії за день до укладення контракту з міноборони РФ, а потім зупиняють трудовий договір, так з’являється підстава для виплати премій своєму співробітнику, який пішов на війну.
Журналісти з’ясували, що телефонні номери, вказані в Telegram-каналі батальйону “сокол”, належать компанії “Русал менеджмент” – стовідсотковій дочці компанії “Русал” Олега Дерипаски.
“Русал” було виведено з-під санкцій після того, як Дерипаска скоротив свою частку в цьому підприємстві, нагадують журналісти.
Розслідувачі називають й іншу пов’язану з Дерипаскою компанію, яка “працевлаштовує” російських найманців: краснодарська фірма “Аэротерминал”, що займається будівництвом та ремонтом аеропортів у Краснодарі, Анапі та Красноярську.
Ще одна компанія, яка постачає найманців для фронту – “Новатэк”, котра є другим після “Газпрому” виробником природного газу в Росії. Її основні власники — мільярдери Леонід Міхельсон і Геннадій Тимченко, які перебувають під санкціями.
Аналогічні схеми, згідно з розслідуванням, діють у компанії “Моспромстрой” Михайла Гуцерієва та компанії Сергія Гордєєва — найбільшому в РФ забудовнику “ПИК”.
- Фінансово-аналітичне управління Чехії заблокувало рахунки та заарештували майно мільярдера Володимира Євтушенкова.
- 28 липня Рада Європейського Союзу заявила, що ввела санкції проти семи фізичних і п’яти юридичних осіб РФ.
- 20 липня Велика Британія зняла санкції з російського бізнесмена Олега Тінькова.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.