Російські мільярдери спонсорують найманців для війни проти України – розслідування
Джерело: розслідування видання “Важливі історії”
Російські мільярдери Олег Дерипаска, Леонід Міхельсон, Сергій Гордєєв, Михайло Гуцерієв влаштовують у свої компанії чоловіків, що готові вирушити на війну проти України, і виплачують їм “премії” за службу за контрактом. Тоді як компанії, через які реалізовують схеми: “Русал”, “Новатэк”, “ПИК”, “Моспромстрой” – уникають санкцій.
Журналісти поговорили з колишнім російським найманцем, а нині діючим військовим батальйону “сокол”, що є частиною армії РФ. Він розповів, що його зарплата надходить із двох джерел: 200 тисяч рублів платить Міноборони РФ за службу за контрактом, ще 100 тисяч – компанія-“спонсор”.
Спочатку найманця працевлаштовують до компанії за день до укладення контракту з міноборони РФ, а потім зупиняють трудовий договір, так з’являється підстава для виплати премій своєму співробітнику, який пішов на війну.
Журналісти з’ясували, що телефонні номери, вказані в Telegram-каналі батальйону “сокол”, належать компанії “Русал менеджмент” – стовідсотковій дочці компанії “Русал” Олега Дерипаски.
“Русал” було виведено з-під санкцій після того, як Дерипаска скоротив свою частку в цьому підприємстві, нагадують журналісти.
Розслідувачі називають й іншу пов’язану з Дерипаскою компанію, яка “працевлаштовує” російських найманців: краснодарська фірма “Аэротерминал”, що займається будівництвом та ремонтом аеропортів у Краснодарі, Анапі та Красноярську.
Ще одна компанія, яка постачає найманців для фронту – “Новатэк”, котра є другим після “Газпрому” виробником природного газу в Росії. Її основні власники — мільярдери Леонід Міхельсон і Геннадій Тимченко, які перебувають під санкціями.
Аналогічні схеми, згідно з розслідуванням, діють у компанії “Моспромстрой” Михайла Гуцерієва та компанії Сергія Гордєєва — найбільшому в РФ забудовнику “ПИК”.
- Фінансово-аналітичне управління Чехії заблокувало рахунки та заарештували майно мільярдера Володимира Євтушенкова.
- 28 липня Рада Європейського Союзу заявила, що ввела санкції проти семи фізичних і п’яти юридичних осіб РФ.
- 20 липня Велика Британія зняла санкції з російського бізнесмена Олега Тінькова.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.