Російські шпигуни намагалися потрапити до Румунії разом з українськими переселенцями
Джерело: Romania Journal
Російські шпигуни намагалися потрапити до Румунії разом з українськими переселенцями та зібрати інформацію про країну, військові навчання та допомогу Україні.
У звіті Вищої ради національної оборони (CSAT) Румунії, зазначено, що Румунія стала мішенню для кількох російських шпигунів, які намагалися зібрати інформацію про країну.
Їм вдалося проникнути до країни серед українських переселенців, оскільки владі Румунії “було важко з’ясувати, хто втікає від війни, а хто має інші цілі”.
Метою російських шпигунів було отримання інформації про оборону і безпеку. Були також спроби отримати надзвичайно важливі дані про допомогу, яку Румунія надає Україні, йдеться у звіті.
Водночас люди, які потрапили до Румунії, також шукали інформацію про військові навчання та про війська, які дислокуються в країні.
Серед іншого, у звіті йдеться, що шпигуни намагалися поширювати дезінформацію щодо румунської армії та лідерів країни, щоб дестабілізувати думку громадян.
У CSAT акцентують на вразливостях, на які наразилася Румунія внаслідок цієї шпигунської операції. Серед них – збільшення кількості військових інцидентів, кібератаки з боку Росії і саботаж постачань допомоги Україні.
- Північноатлантична рада — основний орган прийняття політичних рішень НАТО — в офіційному листі повідомила владу Німеччини про те, що російські спецслужби нарощують активність в європейській зоні Північноатлантичного альянсу.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.