Російські шпигуни намагалися потрапити до Румунії разом з українськими переселенцями
Джерело: Romania Journal
Російські шпигуни намагалися потрапити до Румунії разом з українськими переселенцями та зібрати інформацію про країну, військові навчання та допомогу Україні.
У звіті Вищої ради національної оборони (CSAT) Румунії, зазначено, що Румунія стала мішенню для кількох російських шпигунів, які намагалися зібрати інформацію про країну.
Їм вдалося проникнути до країни серед українських переселенців, оскільки владі Румунії “було важко з’ясувати, хто втікає від війни, а хто має інші цілі”.
Метою російських шпигунів було отримання інформації про оборону і безпеку. Були також спроби отримати надзвичайно важливі дані про допомогу, яку Румунія надає Україні, йдеться у звіті.
Водночас люди, які потрапили до Румунії, також шукали інформацію про військові навчання та про війська, які дислокуються в країні.
Серед іншого, у звіті йдеться, що шпигуни намагалися поширювати дезінформацію щодо румунської армії та лідерів країни, щоб дестабілізувати думку громадян.
У CSAT акцентують на вразливостях, на які наразилася Румунія внаслідок цієї шпигунської операції. Серед них – збільшення кількості військових інцидентів, кібератаки з боку Росії і саботаж постачань допомоги Україні.
- Північноатлантична рада — основний орган прийняття політичних рішень НАТО — в офіційному листі повідомила владу Німеччини про те, що російські спецслужби нарощують активність в європейській зоні Північноатлантичного альянсу.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.