Російські війська зайняли базу армії США у Нігері – Reuters

Джерело: Reuters

Російські війська, які прибули до Нігеру (Африка) розташувались на місцевій американській базі, де все ще перебувають військовослужбовці США.

У Нігері перебувало близько 1000 американських армійців, однак минулого року владу у країні захопила хунта. Після цього до Нігеру прибули російські військові, тоді як американським армійцям сказали покинути країну.

Представник Пентагону на умовах анонімності повідомив, що американські та російські військові хоч і перебувають на одній базі, однак не перетинаються. Росіяни зайняли окремий ангар на авіабазі 101, який розташований поруч з аеропортом у столиці Нігеру.

Водночас, зауважили у виданні, розміщення на одній базі ставить армійців США та РФ у безпосередню близкість, тоді як між країнами зростає військове та дипломатичне суперництво через війну в Україні.

Це також викликає занепокоєння щодо долі американських об’єктів після виведення військ США з Нігеру.

“(Ситуація) не є чудовою, але в короткостроковій перспективі можна керувати”, – сказав представник Пентагону.

Відповідаючи на запитання про звіт Reuters, міністр оборони США Ллойд Остін применшив будь-який ризик для американських військ або ймовірність того, що російські війська можуть наблизитися до військової техніки США.

“Росіяни перебувають в окремому комплексі і не мають доступу до американських сил або доступу до нашого обладнання. Я завжди зосереджений на безпеці та захисті наших військ… Але зараз я не бачу тут серйозної проблеми з погляду захисту наших сил”, – сказав Остін на пресконференції в Гонолулу.

США та їх союзники були змушені вивести війська з низки африканських країн після переворотів, унаслідок яких до влади прийшли групи, які прагнули дистанціюватися від західних урядів.

Окрім майбутнього відходу з Нігеру, американські війська також днями залишили Чад, тоді як французькі сили були вигнані з Малі та Буркіна-Фасо.

Водночас Росія прагне зміцнити відносини з африканськими державами, представляючи Москву як дружню країну без колоніального багажу на континенті.

До прикладу, за останні роки Малі стала одним із найближчих африканських союзників Росії, де для боротьби з повстанцями-джихадистами розгорнуто там найманців ПВК “Вагнера”.

Посадовець США розповів, що влада Нігеру повідомила Білому дому, що у них перебуватимуть близько 60 російських військових, проте неможливо перевірити чи ці дані правильні.

Після перевороту американські військові перемістили частину своїх сил у Нігері з авіабази 101 на авіабазу 201 у місті Агадес. Поки не зрозуміло, яка американська військова техніка залишилася на авіабазі 101.

Сполучені Штати побудували авіабазу 201 у центрі Нігеру вартістю понад 100 мільйонів доларів. З 2018 року її використовували для націлювання на бійців “Ісламської держави” та філії “Аль-Каїди” Джамаат Нусрат аль-Іслам валь Муслімін (JNIM) за допомогою озброєних безпілотників.

Вашингтон стурбований ісламськими бойовиками в регіоні Сахель, які можуть розширюватися без присутності американських сил і можливостей розвідки.

Нігер вимагав виведення американських військ з’явився після зустрічі в Ніамеї в середині березня, коли високопосадовці США висловили занепокоєння, включно з очікуваним прибуттям російських військ і повідомленнями про пошуки Іраном сировини в країні, включно з ураном.

Хоча повідомлення США офіційним особам Нігеру не було ультиматумом, посадовець сказав, що було ясно, що американські сили не можуть перебувати на базі російських військ.

“Вони це погано сприйняли”, – сказав він.

Американський генерал був направлений до Нігеру, щоб спробувати організувати професійне та відповідальне виведення військ.

Хоча жодних рішень щодо майбутнього американських військ у Нігері не прийнято, посадовець сказав, що план передбачає їх повернення на базу Африканського командування США, розташовану в Німеччині.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.