Російські війська зайняли базу армії США у Нігері – Reuters
Джерело: Reuters
Російські війська, які прибули до Нігеру (Африка) розташувались на місцевій американській базі, де все ще перебувають військовослужбовці США.
У Нігері перебувало близько 1000 американських армійців, однак минулого року владу у країні захопила хунта. Після цього до Нігеру прибули російські військові, тоді як американським армійцям сказали покинути країну.
Представник Пентагону на умовах анонімності повідомив, що американські та російські військові хоч і перебувають на одній базі, однак не перетинаються. Росіяни зайняли окремий ангар на авіабазі 101, який розташований поруч з аеропортом у столиці Нігеру.
Водночас, зауважили у виданні, розміщення на одній базі ставить армійців США та РФ у безпосередню близкість, тоді як між країнами зростає військове та дипломатичне суперництво через війну в Україні.
Це також викликає занепокоєння щодо долі американських об’єктів після виведення військ США з Нігеру.
“(Ситуація) не є чудовою, але в короткостроковій перспективі можна керувати”, – сказав представник Пентагону.
Відповідаючи на запитання про звіт Reuters, міністр оборони США Ллойд Остін применшив будь-який ризик для американських військ або ймовірність того, що російські війська можуть наблизитися до військової техніки США.
“Росіяни перебувають в окремому комплексі і не мають доступу до американських сил або доступу до нашого обладнання. Я завжди зосереджений на безпеці та захисті наших військ… Але зараз я не бачу тут серйозної проблеми з погляду захисту наших сил”, – сказав Остін на пресконференції в Гонолулу.
США та їх союзники були змушені вивести війська з низки африканських країн після переворотів, унаслідок яких до влади прийшли групи, які прагнули дистанціюватися від західних урядів.
Окрім майбутнього відходу з Нігеру, американські війська також днями залишили Чад, тоді як французькі сили були вигнані з Малі та Буркіна-Фасо.
Водночас Росія прагне зміцнити відносини з африканськими державами, представляючи Москву як дружню країну без колоніального багажу на континенті.
До прикладу, за останні роки Малі стала одним із найближчих африканських союзників Росії, де для боротьби з повстанцями-джихадистами розгорнуто там найманців ПВК “Вагнера”.
Посадовець США розповів, що влада Нігеру повідомила Білому дому, що у них перебуватимуть близько 60 російських військових, проте неможливо перевірити чи ці дані правильні.
Після перевороту американські військові перемістили частину своїх сил у Нігері з авіабази 101 на авіабазу 201 у місті Агадес. Поки не зрозуміло, яка американська військова техніка залишилася на авіабазі 101.
Сполучені Штати побудували авіабазу 201 у центрі Нігеру вартістю понад 100 мільйонів доларів. З 2018 року її використовували для націлювання на бійців “Ісламської держави” та філії “Аль-Каїди” Джамаат Нусрат аль-Іслам валь Муслімін (JNIM) за допомогою озброєних безпілотників.
Вашингтон стурбований ісламськими бойовиками в регіоні Сахель, які можуть розширюватися без присутності американських сил і можливостей розвідки.
Нігер вимагав виведення американських військ з’явився після зустрічі в Ніамеї в середині березня, коли високопосадовці США висловили занепокоєння, включно з очікуваним прибуттям російських військ і повідомленнями про пошуки Іраном сировини в країні, включно з ураном.
Хоча повідомлення США офіційним особам Нігеру не було ультиматумом, посадовець сказав, що було ясно, що американські сили не можуть перебувати на базі російських військ.
“Вони це погано сприйняли”, – сказав він.
Американський генерал був направлений до Нігеру, щоб спробувати організувати професійне та відповідальне виведення військ.
Хоча жодних рішень щодо майбутнього американських військ у Нігері не прийнято, посадовець сказав, що план передбачає їх повернення на базу Африканського командування США, розташовану в Німеччині.
- За інформацією української розвідки, Росія формує загони так званих “військових інструкторів” для подальшого відрядження їх на територію країн Африки.
- У Центрі національного спротиву повідомили, що росіяни готують експедицію в Африку для пошуку найманців для повномасштабної війни проти України.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.
Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.
Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.
Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.