Російському пропагандисту Кисельову заочно повідомили про додаткову підозру

Джерело: Служба безпеки України

Російському пропагандисту Дмитру Кисельову заочно повідомили про додаткову підозру: СБУ задокументувала його нові злочини.

Встановлено, що Кисельов популяризує збройну агресію РФ, закликає до захоплення України та виправдовує воєнні злочини російських військових.

В СБУ нагадали, що пропагандист є членом медійного пулу Кремля, а відтак залишається телеведучим одного з головних рупорів московської пропаганди – передачі “Вести недели” на центральному каналі РФ “Россия 1”.

Зокрема Кисельов регулярно поширює фейки про внутрішню ситуацію в Україні та її міжнародні відносини.

Також він намагається виправдовувати війну РФ проти України, закликає до повалення конституційного ладу в Українській державі та захоплення її території.

“Нагадаємо, що це не перші злочини Кисельова. Його підривну діяльність СБУ регулярно документує від початку повномасштабної війни”.

Кисельову вже повідомляли про підозру заочно у березні 2022 року за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Зараз, за додатковою доказовою базою та висновками експертиз, СБУ заочно повідомила Дмитру Кисельову про нову підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, вчинені з використанням засобів масової інформації);
  • ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків);
  • ст. 436 (пропаганда війни);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Оскільки зловмисник переховується на території Росії, тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти нашої держави.

21 липня, під час зустрічі з  керівниками українських посольств, президент Володимир Зеленський зазначив, що політичне рішення країн G7 є головним для конфіскації заморожених активів РФ.

Міністерство освіти і науки скасувало наказ №1112 та вилучило частину норм з наказу №1115, котрі раніше внесли наказом №1276. Відповідні зміни стосуються вимог щодо дистанційного навчання, зокрема — мінімальної наповнюваності класів та особливостей навчання дітей, які є внутрішньо переміщеними особами.

Посли держав “Групи семи” заявили про стурбованість через розпочаті розслідування стосовно співробітників Національного антикорупційного бюро.

Україна та Франція узгодили створення нового фонду підтримки критичної інфраструктури та пріоритетних секторів економіки України із цільовим обсягом фінансування у 200 мільйонів євро.

Кабінет Міністрів перейменував Міністерство економіки та створив на його базі Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства. Цією ж постановою ліквідували Мінагрополітики та продовольства й Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів та визначали їх правонаступником Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства.