Російську журналістку, яка протестувала у прямому ефірі, засудили до 8,5 року колонії

Джерело: Reuters

Колишню російську тележурналістку Марину Овсяннікову, яка ввірвалась у випуск новин із плакатом “Зупиніть війну” та “Вам брешуть”, 4 жовтня винесли заочний вирок у вигляді восьми з половиною років ув’язнення.

Овсяннікову оштрафували за протест менш ніж через три тижні після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року.

Але пізніше її притягнули до кримінальної відповідальності за “розповсюдження свідомо неправдивої інформації про Збройні сили Росії” у зв’язку з акцією протесту в липні 2022 року, коли вона стояла на набережній річки навпроти Кремля і тримала плакат, де зверталась до Путіна з гаслом: “Скільки ще дітей має померти, перш ніж ти зупинишся?”.

За словами її адвоката, 45-річна Овсяннікова втекла з Росії разом із донькою до невизначеної європейської країни рік тому.

Справу проти неї було порушено відповідно до законів, ухвалених незабаром після вторгнення Росії, згідно з якими “дискредитація” збройних сил РФ є злочином.

Напередодні оголошення вироку Овсяннікова опублікувала в Telegram заяву, в якій назвала звинувачення “абсурдними та політично вмотивованими”.

“Звичайно, я не визнаю своєї провини. І я не відмовляюся жодного слова”, написала вона.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.