Російських агентів, які коригували удари РФ по Харкову та Миколаєву, засудили на 15 років
Джерело: СБУ, Офіс генпрокурора
Судді винесли вироки двом російським агентам, що коригували ворожий вогонь по Харкову та Миколаєву – 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Один із засуджених – 46-річний різнороб із Харкова, який наводив керовані авіаційні бомби російських військ на прифронтове місто. Фігурант об’їжджав місцевість велосипедом та фіксував оборонні лінії ЗСУ. Після цього зібрані дані передавав у вигляді позначок на гугл-картах своєму знайомому, який у 2014 році виїхав на тимчасово окуповану частину Донеччини та пішов на співпрацю з російською розвідкою. Співробітники СБУ затримали агента наприкінці 2024 року.
Ще один зловмисник – 47-річний безробітний з Вознесенського району Миколаївщини, який також готував координати для повітряних атак рашистів по Силах оборони.
Першочергово ворога цікавили оперативні аеродроми та комплекси ППО. Коригувальник облаштував прихований відеореєстратор у своєму авто, на якому їздив регіоном. Він координував свої дії з куратором через чат-бот зрадника Сергія Лебедєва (відомого під псевдонімом “Лохматий”, який переховується у Донецьку та виступає “зв’язковим” російського ГРУ). Служба безпеки затримала російського агента навесні 2024 року за місцем його проживання.
Обох визнали винними у державній зраді та засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Жителя Миколаївщини також визнали винним за ч. 3 ст. 114-2 КК України (несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення або розміщення ЗСУ).
- Правоохоронці завершили досудове розслідування щодо двох колишніх працівників залізниці, які під час тимчасової окупації Херсона добровільно перейшли на бік ворога.
- Троє агентів оперативно-бойової групи російського ГРУ отримали 15 років ув’язнення за підрив автомобіля військовослужбовця ЗСУ.
- Колишній працівник залізниці, що коригував російські обстріли прикордоння Сумщини у 2022 році, отримав вирок – 15 років увʼязнення з конфіскацією майна.
- Суд виніс вирок киянину, що коригував російські ракетні атаки по столиці – 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
15 липня Кабінет Міністрів призначив Уповноваженою із захисту державної мови фольклористку Олену Івановську.
Зйомки п’ятого сезону серіалу від Netflix “Емілі в Парижі” після Рима та Парижа пройдуть у Венеції.
Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.
Прокурор Михайло Балан прокоментував рішення суду щодо запобіжного заходу Віталію Шабуніну, заявивши, що той “не є політиком”.
Міжнародна фінансова корпорація розвитку США (DFC) опублікувала Запит на інформацію (RFI) для визначення компанії, яка надаватиме послуги з адміністрування Американсько-Українського Інвестиційного Фонду відбудови – спільної ініціативи США та України, спрямованої на залучення приватних інвестицій у критично важливі галузі української економіки.