Російський автогонщик виграв справу про зняття санкцій ЄС

Джерело: BBC News

Європейський Союз скасував санкції проти російського автогонщика Микити Мазепіна, запроваджені у відповідь на вторгнення Росії в Україну.

Фото: GETTY IMAGES

Мазепіну, який був пілотом команди Формули-1 за Haas у 2021 році, та його батькові заморозили активи та заборонили в’їзд до ЄС. Його батько, бізнесмен-мільярдер Дмитро Мазепін, вважається близьким соратником Володимира Путіна.

Але загальний суд ЄС заявив, що зв’язку з його батьком недостатньо для того, щоб автогонщик залишився в списках санкцій.

У суді зазначили, що критерії “асоціації”, які використовуються в санкціях, вимагають наявності зв’язку, що виходить за рамки простих сімейних відносин.

У березні 2022 року Велика Британія та Канада також ввели санкції проти Мазепіна, які й досі діють, проте він оскаржує ці рішення, щоб повернутись до Формули-1.

Протягом дня, 24 квітня, російській війська здійснили шість обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 23 вибухи.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.