Російський дрон пролетів критично близько від енергоблоку Хмельницької АЕС
Джерело: Енергоатом у Telegram
28 жовтня, близько шостої ранку, російський безпілотник “Шахед” пролетів у критичній близькості до одного з енергоблоків Хмельницької АЕС, повідомляє Енергоатом. Інцидент створив реальну загрозу для безпеки атомного об’єкта.
Керівник ДП НАЕК “Енергоатом” Петро Котін зазначив, що російські атаки порушують принципи ядерної та радіаційної безпеки, спричиняючи ризики для стабільної експлуатації українських атомних станцій в осінньо-зимовий період.
“Це необхідно зупинити якнайшвидше, адже наслідки може відчути увесь континент”, – наголосив Петро Котін.
Україна вкотре закликає світову спільноту до рішучих дій для припинення терористичних атак на критичну інфраструктуру.
Зазначимо, що подібний випадок вже був. Зокрема вночі 22 вересня Сили оборони зафіксували ще один проліт ударного безпілотного апарата РФ поруч із промисловим майданчиком Хмельницької АЕС.
Уночі 25 жовтня війська РФ атакували ударними безпілотниками Хмельницьку область. Два безпілотники були збиті на відстані приблизно п’яти та 20 кілометрів від АЕС відповідно.
Тоді генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі відреагував на потужні вибухи, що сколихнули територію поблизу Хмельницької атомної електростанції вночі. Внаслідок цього тимчасово зупинилася подача електроенергії на деякі зовнішні станції радіаційного моніторингу.
Протягом серпня-вересня, згідно з даними Енергоатому, поруч з атомними електростанціями України фіксували рух понад 70 російських БпЛА та понад 30 ворожих крилатих ракет.
- Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) висловило готовність надати технічну допомогу Україні у завершенні будівництва блоків на Хмельницькій атомній електростанції.
- Міжнародне агентство з атомної енергії фінансувало російські ядерні дослідження у тимчасово окупованому Криму навіть після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Попри те, що організація офіційно визнає Крим українською територією.
- МАГАТЕ, ймовірно, надавало підтримку іранським дослідникам у галузі ядерної енергетики. BILD am SONNTAG стверджує, що про це свідчать конфіденційні файли за ядерною програмою Ірану, які має у розпорядженні видання.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.