Російський рубль дорожчає напередодні позачергового засідання Центробанку – Reuters

Джерело: Reuters

15 серпня російський рубль піднявся щодо американського долара після того, як інвестори пропустили, що Центробанк РФ підвищить ставки на позачерговому політичному засіданні після того, як напередодні російська валюта почала коштувати 101 рубль за один долар США, що спонукало Кремль до жорсткішої монетарної політики.

Рубль, який втратив понад п’яту частину своєї вартості щодо долара з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, вранці 15 серпня виріс до 96,14 за долар після того, як напередодні його вартість впала майже до 102.

Центральний банк Росії проведе позачергове засідання 15 серпня, щоб обговорити рівень ключової процентної ставки, яка зараз становить 8,5%. Рішення буде опубліковано о 10:30 за московським часом, повідомили в центробанку.

“Ми вважаємо, що регулятор може підвищити ключову ставку до 12%, що допоможе рублю повернутися до більш прийнятних фундаментальних рівнів у найближчі місяці (нижче 90 за долар)”, — йдеться в повідомленні Sber Investments.

Останнє екстрене підвищення основної процентної ставки відбулося наприкінці лютого 2022 року з підвищенням ставки до 20% у зв’язку з наслідком вторгненням в Україну.

Після цього банк стабільно знижував вартість запозичень, перш ніж прискорення інфляції змусило минулого місяця піднятися на 100 базисних пунктів до 8,5%.

“Центробанк має всі інструменти для нормалізації ситуації найближчим часом. В інтересах російської економіки мати міцний рубль”, – заявив економічний радник президента РФ Володимира Путіна Максим Орєшкін.

Курс російського рубля зазнаав бурхливих коливань після початоку повномаштбаної російсько-української війни. Тоді він ставновив 120 рублів за долар, проте через кілька місяців відновився до більш ніж семирічного максимуму за підтримки контролю над рухом капіталу та різкого зростання експорту.

У той час як Путін неодноразово вітав стійкість російської економіки вартістю 2 трильйони доларів, напруга боротьби з найбільшою сухопутною війною в Європі після Другої світової війни та те, що Захід називає найжорсткішими санкціями в історії, починають “кусати” РФ.

Ослаблення рубля підштовхнуло ціни на безліч повсякденних товарів напередодні президентських виборів у березні 2024 року, хоча вищі процентні ставки ускладнять життя позичальникам, зокрема компаніям та уряду, які фінансують військові дії в Україні.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.