Рубль впав до 97 за долар вперше за 16 місяців, – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Рубль ослаб на 23% стосовно долара цього року, відтак перемістившись у трійку найгірших ринків, що розвиваються, разом з турецькою лірою та аргентинським песо. 

У середу, 9 серпня, курс долара в Росії сягнув 97 рублів. Таке падіння востаннє спостерігалось в березні 2022 року, після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.

Очікується, що профіцит рахунку поточних операцій Росії – різниця між експортом та імпортом – буде близьким до нуля в липні. Банк Росії має опублікувати дані за липень у середу, 9 серпня.

Останні дані центрального банку засвідчили, що великі російські експортери продали 84% своїх валютних надходжень на ринку в червні. Але їхні доходи – ключове джерело твердої валюти для Росії після вторгнення – скоротилися лише до 6,9 мільярда доларів у липні – з 16,8 мільярда доларів за той самий період минулого року.

Рубль зараз позбавлений останнього джерела підтримки, яке він мав від регулярних продажів іноземної валюти Міністерством фінансів, оскільки з серпня фінансові органи перейшли на купівлю відповідно до фіскального правила.

Психологічно важлива позначка у 100 рублів за долар може бути досягнута найближчим часом, – вважає Георгій Ващенко, заступник керівника відділу досліджень Freedom Finance Global в Астані. 

“Я б не очікував, що тенденція до ослаблення припиниться”, – сказав він.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.