Російський уряд вже «попрощався» зі своїми замороженими активами – Reuters

Джерело: Reuters

За даними ЗМІ, російський уряд у приватному порядку схиляється до думки, що їх заморожені резерви на 300 мільярдів доларів фактично втрачені.

Попри це, за даними чотирьох джерел, у випадку конфіскації активів РФ судитиметься та вживатиме рішучих заходів у відповідь.

“У глибині душі всі вже попрощалися з резервами. Безумовно, буде (судовий процес). Це свого роду ритуал. Ми будемо боротися”, – повідомило одне із джерел.

Друге джерело також зазначило, що Росія “попрощалася” з активами, адже впевнена, що європейські столиці піддадуться тиску США.

Третє джерело погодилось, що Росія навряд чи зможе запобігти конфіскації, але буде погрожувати помстою, наприклад, конфіскацією західних активів у Росії, і розривом дипломатичних відносин з іноземними державами, які вважаються недружніми.

Міністерство закордонних справ Росії назвало план конфіскації своїх активів, щоб допомогти відбудувати Україну, “піратством 21 століття” і заявило, що Москва вживе жорстку відповідь. У Кремлі заявили, що Європа зіткнеться з “неминучими” правовими наслідками.

Інше джерело, знайоме з позицією Росії, повідомило, що будь-який судовий процес, ймовірно, триватиме кілька років. Оскільки резерви зберігаються незалежним центральним банком Росії, Москва може стверджувати, що ці кошти не є державною власністю.

На цей час незрозуміло, в якій юрисдикції Росія може вибрати для оскарження своєї справи, але Володимир Пестріков, партнер московської юридичної фірми, сказав, що вона може оскаржувати рішення у суді ЄС.

“Центробанк потенційно може вимагати від суду ЄС тимчасових заходів, спрямованих на збереження його активів на заморожених рахунках до вирішення його позову”, — сказав Пестріков.

Російський центральний банк стверджує, що Франція, Німеччина, Велика Британія та інші суверенні держави опинилися б у стані дефолту, якби облігації, якими володіє Росія, були конфісковані, а РФ, отже, не отримала належних платежів.

Ще в червні 2022 року Сполучені Штати та агентство кредитного рейтингу Moody’s і S&P Global визнали, що Росія допустила дефолт за своїми облігаціями, оскільки міжнародні санкції не дозволили Москві здійснювати виплати власникам облігацій.

Однак Moody’s вважає, що у випадку конфіскації заморожених російських активів країни, чиї суверенні облігації були придбані Росією, не будуть вважатися дефолтними.

Такої ж думки дотримується Френк Гілл, керівник сектору суверенних рейтингів EMEA в S&P Global. За його словами виплати відсотків здійснюються через платіжного агента, який продовжуватиме виплачувати їх іншим кредиторам.

Більшість заморожених резервів Росії зберігаються готівкою та суверенними облігаціями Франції, Німеччини, Великої Британії, Австрії та Канади.

В Одесі правоохоронці затримали чоловіка, якого підозрюють у спричиненні тілесних ушкоджень військовослужбовцю.

Віцепрем’єр-міністр, міністр цифровізації Польщі Кшиштоф Гавковський не бачить підстав для розриву бізнес-контракту щодо супутникового інтернету Starlink в Україні.

Сьогодні, 22 лютого, в столиці Великої Британії Лондоні відбулась акція на підтримку України з нагоди третіх роковин повномасштабного вторгнення РФ.

Експертизи підтвердили збіги ДНК останків майже 50 українських військовополонених із 62 тіл, які передали росіяни нібито з авіатрощі літака Іл-76 у 2024 році.

21 лютого компанія Tesla повідомила, що відкликає близько 380 000 автомобілів у США. Причина – несправність підсилювача кермового управління, що може призвести до збільшення зусиль на кермовому колесі, насамперед на низьких швидкостях, що збільшує ризик аварії.