Російський уряд вже «попрощався» зі своїми замороженими активами – Reuters

Джерело: Reuters

За даними ЗМІ, російський уряд у приватному порядку схиляється до думки, що їх заморожені резерви на 300 мільярдів доларів фактично втрачені.

Попри це, за даними чотирьох джерел, у випадку конфіскації активів РФ судитиметься та вживатиме рішучих заходів у відповідь.

“У глибині душі всі вже попрощалися з резервами. Безумовно, буде (судовий процес). Це свого роду ритуал. Ми будемо боротися”, – повідомило одне із джерел.

Друге джерело також зазначило, що Росія “попрощалася” з активами, адже впевнена, що європейські столиці піддадуться тиску США.

Третє джерело погодилось, що Росія навряд чи зможе запобігти конфіскації, але буде погрожувати помстою, наприклад, конфіскацією західних активів у Росії, і розривом дипломатичних відносин з іноземними державами, які вважаються недружніми.

Міністерство закордонних справ Росії назвало план конфіскації своїх активів, щоб допомогти відбудувати Україну, “піратством 21 століття” і заявило, що Москва вживе жорстку відповідь. У Кремлі заявили, що Європа зіткнеться з “неминучими” правовими наслідками.

Інше джерело, знайоме з позицією Росії, повідомило, що будь-який судовий процес, ймовірно, триватиме кілька років. Оскільки резерви зберігаються незалежним центральним банком Росії, Москва може стверджувати, що ці кошти не є державною власністю.

На цей час незрозуміло, в якій юрисдикції Росія може вибрати для оскарження своєї справи, але Володимир Пестріков, партнер московської юридичної фірми, сказав, що вона може оскаржувати рішення у суді ЄС.

“Центробанк потенційно може вимагати від суду ЄС тимчасових заходів, спрямованих на збереження його активів на заморожених рахунках до вирішення його позову”, — сказав Пестріков.

Російський центральний банк стверджує, що Франція, Німеччина, Велика Британія та інші суверенні держави опинилися б у стані дефолту, якби облігації, якими володіє Росія, були конфісковані, а РФ, отже, не отримала належних платежів.

Ще в червні 2022 року Сполучені Штати та агентство кредитного рейтингу Moody’s і S&P Global визнали, що Росія допустила дефолт за своїми облігаціями, оскільки міжнародні санкції не дозволили Москві здійснювати виплати власникам облігацій.

Однак Moody’s вважає, що у випадку конфіскації заморожених російських активів країни, чиї суверенні облігації були придбані Росією, не будуть вважатися дефолтними.

Такої ж думки дотримується Френк Гілл, керівник сектору суверенних рейтингів EMEA в S&P Global. За його словами виплати відсотків здійснюються через платіжного агента, який продовжуватиме виплачувати їх іншим кредиторам.

Більшість заморожених резервів Росії зберігаються готівкою та суверенними облігаціями Франції, Німеччини, Великої Британії, Австрії та Канади.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.