G7 «вивчає», як оподатковувати російські заморожені активи, щоб допомогти Україні

Джерело: Euronews

Сім найсильніших економік світу, включаючи США, досліджують, як отримати прибуток від заморожених російських активів, щоб допомогти Україні.

Представники G7 виступили зі спільною заявою на конференції Світового банку та МВФ, оголосивши, що вони розглянуть способи витратити кошти від заморожених російських активів на відновлення України.

“Ми досліджуватимемо, як будь-які надзвичайні доходи приватних організацій, що походять безпосередньо від знерухомлених російських суверенних активів… можуть бути спрямовані на підтримку України та її відновлення й реконструкцію відповідно до чинного законодавства”, — йдеться в заяві.

Згідно з попередньою спільною оцінкою уряду України, Групи Світового банку, Європейської Комісії та Організації Об’єднаних Націй, вартість реконструкції та відновлення в Україні зросла до 411 мільярдів доларів.

Це у 2,6 раза перевищує розрахунковий ВВП країни у 2022 році.

Згідно з даними незалежного аналітичного центру Council on Foreign Relations, загальні витрати можуть зрости до 1 трильйона доларів, залежно від тривалості війни, її інтенсивності та географічного поширення.

Відомо, що США та західні союзники заморозили понад 300 мільярдів доларів активів російського центрального банку в іноземній валюті через санкції.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.