Уряд Естонії погодив передачу заморожених російських активів на відновлення України

Джерело: пресслужба естонського уряду

12 жовтня уряд Естонії схвалив і направить до парламенту поправку до Закону про міжнародні санкції, яка, серед іншого, передбачає, що заморожені російські активи можна буде спрямувати для відшкодування збитків Україні завданих війною.

За словами прем’єр-міністерки Каї Каллас, для Росії дуже важливо підняти ціну агресії.

Ми повинні знайти способи притягнути Росію до фінансової відповідальності за збитки, завдані Україні.

Законопроєкт, який направили до парламенту, дозволяє використовувати заморожені активи підсанкційних осіб в Естонії для компенсації збитків від війни проти України.

Каллас закликала бути прикладом і заохоченням для інших європейських країн у встановленні подібного регулювання, наголосивши, що РФ “має відшкодувати Україні всі збитки, завдані війною”.

Ми бажаємо, щоб Європейський Союз також якомога швидше завершив роботу над використанням заморожених російських активів і розробкою практичних рішень, — додала очільниця естонського уряду.

В Естонії, на момент розробки законопроєкту на підставі міжнародних санкцій, заморозили активи росіян приблизно на 38 мільйонів євро.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.

У Сінгапурі до 20 днів ув’язнення засудили 31-річного чоловіка, який недбало ставився до 43 котів у порожній квартирі.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

За даними NASA, північне сяйво в небі над Північною Америкою та Європою у травні, ймовірно, було найсильнішим за останні століття.

28 травня прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським, зазначив, що усе озброєння, які постачає Україні Брюссель, має бути використане українськими військовими на своїй території.