Уряд Естонії погодив передачу заморожених російських активів на відновлення України
Джерело: пресслужба естонського уряду
12 жовтня уряд Естонії схвалив і направить до парламенту поправку до Закону про міжнародні санкції, яка, серед іншого, передбачає, що заморожені російські активи можна буде спрямувати для відшкодування збитків Україні завданих війною.
За словами прем’єр-міністерки Каї Каллас, для Росії дуже важливо підняти ціну агресії.
Ми повинні знайти способи притягнути Росію до фінансової відповідальності за збитки, завдані Україні.
Законопроєкт, який направили до парламенту, дозволяє використовувати заморожені активи підсанкційних осіб в Естонії для компенсації збитків від війни проти України.
Каллас закликала бути прикладом і заохоченням для інших європейських країн у встановленні подібного регулювання, наголосивши, що РФ “має відшкодувати Україні всі збитки, завдані війною”.
Ми бажаємо, щоб Європейський Союз також якомога швидше завершив роботу над використанням заморожених російських активів і розробкою практичних рішень, — додала очільниця естонського уряду.
В Естонії, на момент розробки законопроєкту на підставі міжнародних санкцій, заморозили активи росіян приблизно на 38 мільйонів євро.
- Західні країни заморозили російські суверенні активи на суму 300 мільярдів доларів.
- США вперше передадуть Україні активи, конфісковані в російських підсанкційних олігархів.
- Заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що підтримка України та держав-членів Європейського Союзу, котрі несуть витрати на тлі російської агресії, має фінансуватися Росією.
- У західних країнах заморожені значні суми коштів Кремля, і адміністрація Байдена все більше зацікавлена у використанні їх для підтримки України.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.
Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.
Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.
У ніч на 9 липня (з вечора 8 липня) війська РФ здійснили одну з наймасованіших атак по Україні, випустивши загалом 741 засіб повітряного нападу, що стало новим антирекордом.