США заморозили російські суверенні активи на суму $8 млрд

Джерело: The Financial Times

Західні країни заморозили російські суверенні активи на суму 300 мільярдів доларів. Деякі країни закликали використати ці кошти для надання фінансування Україні, але інші сторони, включаючи Європейський центральний банк, висловили застереження щодо законності та наслідків такого кроку.

Спеціальний представник президента США Джо Байдена  з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер заявила, що російські суверенні активи, заморожені Заходом, “слід” використовувати для післявоєнного відновлення України. 

Пріцкер додала, що команда юристів проводить “надзвичайну роботу, щоб зрозуміти, що можна” зробити з активами. 

“По суті, якби я мала сказати не з юридичної точки зору, а з точки зору етики та моралі, враховуючи руйнування, яке росіяни завдали Україні, ви знаєте, вони повинні робити внесок у відновлення України. Як це зробити з юридичної точки зору, це те, над чим ще працюють”, – сказала Пріцкер. 

Вона додала, що основна частина російських суверенних активів знаходиться в ЄС і Японії.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.