Лідери ЄС вимагатимуть «рішучого прогресу» у використанні російських активів для України

Джерело: Reuters

Лідери Європейського Союзу, які зустрінуться пізніше в жовтні, під час переговорів вимагатимуть “рішучого прогресу” щодо використання російських активів, заморожених санкціями, для допомоги Україні.

Минулого місяця Сполучені Штати та Велика Британія заявили про підтримку плану ЄС щодо оподаткування надприбутків, отриманих від заморожених російських суверенних активів, для фінансування України.

Міністри фінансів G7 на зустрічі в Марокко оцінили, що такі активи  заморожено на суму 280 мільярдів доларів і очікують, що в найближчі місяці буде більше роботи, щоб знайти законні способи їх використання для допомоги Україні.

Використання заморожених російських державних активів для України неодноразово відкладалося через юридичні проблеми, серед іншого, після того, як санкції блоку щодо приватного російського майна були оскаржені в судах.

Згідно з проєктом спільної заяви, національні лідери блоку зустрінуться на саміті в Брюсселі 26-27 жовтня.

Зазначають, що дипломати з країн ЄС мають провести технічні переговори з цього питання 17 жовтня.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.