Російський військово-морський корабель причалив до Куби

Джерело: CNN

Навчальний корабель російського флоту “Перекоп” у вівторок, 11 липня, приплив до Гавани.

Під час чотириденного візиту на Кубу моряки “Перекопу” “проведуть широкий спектр заходів”, а представникам кубинської громадськості буде надана можливість оглянути корабель.

Це перший офіційний візит російського військово-морського корабля на Кубу за багато років – і ще одна ознака відновлення відносин між двома країнами.

Кубинський уряд все ще захищає Росію та не засудив її вторгнення в Україну.

“Ми засуджуємо, ми відкидаємо розширення НАТО до кордонів Росії”, — сказав президент Куби Мігель Діас-Канель.

Він також розкритикував економічні санкції США проти Росії та оголосив про “проєкти співпраці” з Росією, які розробляються на Кубі.

Дві країни також оголосили про низку домовленостей та обмінялися делегаціями на високому рівні. Угоди передбачають дозвіл Росії орендувати землю на Кубі на строк до 30 років, розвивати пляжні туристичні об’єкти поблизу Гавани, відкривати супермаркет із російськими продуктами та постачати острів необхідним паливом.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.

Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.

У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.