Російський військово-морський корабель причалив до Куби

Джерело: CNN

Навчальний корабель російського флоту “Перекоп” у вівторок, 11 липня, приплив до Гавани.

Під час чотириденного візиту на Кубу моряки “Перекопу” “проведуть широкий спектр заходів”, а представникам кубинської громадськості буде надана можливість оглянути корабель.

Це перший офіційний візит російського військово-морського корабля на Кубу за багато років – і ще одна ознака відновлення відносин між двома країнами.

Кубинський уряд все ще захищає Росію та не засудив її вторгнення в Україну.

“Ми засуджуємо, ми відкидаємо розширення НАТО до кордонів Росії”, — сказав президент Куби Мігель Діас-Канель.

Він також розкритикував економічні санкції США проти Росії та оголосив про “проєкти співпраці” з Росією, які розробляються на Кубі.

Дві країни також оголосили про низку домовленостей та обмінялися делегаціями на високому рівні. Угоди передбачають дозвіл Росії орендувати землю на Кубі на строк до 30 років, розвивати пляжні туристичні об’єкти поблизу Гавани, відкривати супермаркет із російськими продуктами та постачати острів необхідним паливом.

У середу, 5 грудня, президента Росії Володимира Путіна супроводжували на Близькому Сході чотири російські винищувачі під час його поїздки до Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Заступник міністра фінансів Денис Улютін повідомив, що станом на сьогодні надходження до місцевих бюджетів збільшились на 15 % порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

Сьогодні Київ отримав допомогу від Вільної землі Баварія та від району Шарлоттенбург міста Берліна. Зокрема, Баварія передала українській столиці 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги та шість автомобілів.

На Чернігівщині російські окупанти атакували з дрона автомобіль старости прикордонної громади.

З початку епідемічного сезону 1,3 мільйони українців перехворіли на ГРВІ, COVID-19 та грип. За останній тиждень (з 27 жовтня по 3 грудня) зареєстровано 157 951 випадок захворювання, із них 87 292 — серед дітей віком до 17 років.