Російський виробник СПГ хоче налагодити відносини з США, очікуючи завершення війни–Reuters

Джерело: Reuters

Найбільший російський виробник скрапленого природного газу (СПГ) “Новатек” намагається відновити відносини з США, очікуючи завершення війни з приходом до влади Трампа, повідомляють джерела Reuters.

Для цього компанія співпрацює з лобістами, зокрема, старший виконавчий директор “Новатек” Денис Соловйов нещодавно відвідав Вашингтон. Метою є виключення проєкту “Арктик СПГ 2” з санкційного списку, оскільки санкції призвели до призупинення його виробництва.

За словами одного з джерел агентства, “Новатек” прагне відновити відносини із Заходом в очікуванні закінчення війни в Україн, яке обіцяв новообраний президент США Дональд Трамп.

Компанія планує звернутися до урядових структур США, спираючись на свій податковий статус, щоб довести, що вона “не фінансує” війська Росії, на відміну від інших російських компаній, таких як “Газпром”. Підприємство має значні податкові пільги, зокрема, щодо експорту СПГ та видобутку корисних копалин, що дозволяє йому уникати внесків до російського бюджету до 2030 року.

Однак, помічник держсекретаря США з питань енергетики Джеффрі Паєтт зазначає, що наразі відновлення нормальних відносин з Росією малоймовірне, принаймні до завершення терміну перебування адміністрації Байдена.

“Зараз не час для звичайних відносин з Росією. Росія знаходиться на штрафному майданчику, і моя робота полягає в тому, щоб вона залишалася там якомога довше — безумовно, до тих пір, поки триває незаконна війна”, — сказав Паєтт.

  • Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
  • Болгарія повідомила, що може зупинити постачання російського газу “Турецьким потоком”, якщо Газпром не знайде спосіб розплачуватися за нього на тлі санкцій США.
  • Роль Росії на ринку скрапленого природного газу (СПГ) у Євросоюзі зростає навіть попри те, що блок шукає способи як обмежити російське постачання.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.