Російський завод «Алабуга» у Татарстані має намір виробляти 6000 «шахедів» щороку — WSJ
Джерело: The Wall Street Journal
Російський завод “Алабуга” готується виробляти 6000 ударних безпілотників типу Shahed щороку, відповідно до укладеної угоди. На початку квітня підприємство вже випередило свій виробничий графік, поставивши 4500 дронів. Угоду про будівництво заводу укладено ще наприкінці 2022 року російськими бізнесменами в Ірані.
За даними видання, російських солдатів навчають керувати безпілотниками в Сирії як інструктори як із Корпусу вартових революції, так і з підтримуваного Іраном бойового угруповання Хезболла.
The Wall Street Journal повідомив, що десятки розвідувальних безпілотників М3 “Альбатрос”, виготовлених на заводі “Алабуга”, отримали детальну фоторозвідку про українські позиції та переміщення на передовій. Виробник заявив, що безпілотники вже успішно відпрацювали в Бєлгородському районі.
За даними видання, на старті виробництво дронів “Альбатрос” значною мірою здійснювалося за участю студентів довколишніх технічних коледжів, але для задоволення попиту на працівників розпочали активний пошук кадрів в Африці.
Довідка. У квітні 2024 року видання InformNapalm опублікувало розгорнуте розслідування стосовно заводу “Алабуга”: які саме особи причетні до розробки “шахедів”, як завод бере активну участь у виконанні мобілізаційних завдань та як прикривається навчальним закладом ПТУ “Алабуга Политех”. Згідно з розслідуваннями інших видань, стверджувалося, що над так званими “моторними човнами”, які атакують Україну (тобто шахедами, – ред.), працюють і самі студенти ПТУ.
Ще тоді розслідувачі заявляли, що в “Алабузі” планується виготовити 6 тисяч дронів до літа 2025 року. Ознайомитися з детальним розслідуванням можна за посиланням.
- Групі хакерів під назвою “Prana Network” вдалося зламати поштові сервери іранської компанії IRGC Sahara Thunder з даними про виробництво ударних безпілотників “Shahed-136” для Росії. Скільки ресурсів витрачає Росія на імпорт іранських «Shahed-136»?
- InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”, стосовно використання ЗС РФ безпілотників “Альбатрос-М5” у війні проти України. Цього разу їм вдалося викрити як російський військово-промисловий комплекс (ВПК) обходить міжнародні санкції, зокрема використовуючи NVIDIA, SONY та японські двигуни SAITO.
Наразі обговорюється пропозиція щодо продовження строку добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини (СЗЧ).
Росіяни завдали авіаударів по прикордонному місту Семенівка на Чернігівщині. Станом на 23:00 відомо про сімох постраждалих.
Двоє десантників 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяли в полон 14 російських окупантів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 4 січня. Загалом, від початку доби відбулося 149 бойових зіткнень.
Внаслідок удару українського дрону по автомобілю на трасі Донецьк-Горлівка загинув російский пропагандист, позаштатний кореспондент “Известий” Олександр Мартем’янов. Також отримав поранення пропагандист та кореспондент “РИА Новости” Максим Романенко.