Росія фактично втратила близько $40 млрд, які заробила на продажу нафти в Індію – Newsweek

Джерело: Newsweek

Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.

Як пояснили у виданні, ситуація з “нафторупіями” стала потужним ударом по спробах президента Росії Володимира Путіна обійтися без долара США у зовнішній торгівлі.

Такі товари, як нафта, золото та пшениця, як правило, продаються по всьому світу в доларах США. Проте через антиросійські санкції Заходу фінансова система РФ зазнала краху, бо була фактично ізольована від решти світу забороною на використання долара в офіційних міжнародних транзакціях.

Зазначено, що Кремль намагався обійти це обмеження, продаючи нафту до Китаю та Індії за їхню місцеву валюту – юані та рупії відповідно. Ще однією метою цього було прагнення підірвати роль долара США як основної світової валюти.

Утім, як з’ясувалося, забрати зароблене росіяни не можуть. Зокрема, це стосується індійської рупії, обіг якої жорстко контролюється урядом задля підтримки внутрішньої фінансової стабільності в Індії. Відтак росіянам просто не дозволяють вивести за кордон мільярди зароблених рупій. При цьому витратити їх в Індії на потрібні Росії товари неможливо, оскільки їх немає в такій кількості.

За даними Reuters, через ці обмеження на банківських рахунках в Індії, ймовірно, застрягло “російських” рупій в еквіваленті близько 39 мільярдів доларів. Своєю чергою, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров визнав, що Москва вже втратила надію вивести ці гроші і буде їх інвестувати в саму ж Індію.

“У нинішній ситуації накопичилося дуже багато мільярдів рупій, які поки що не знаходять свого застосування, і наші індійські друзі запевнили, що запропонують перспективні галузі, куди їх можна інвестувати”, – прокоментував Лавров.

Минулого місяця колишній міністр фінансів Росії Михайло Задорнов припустив, що неповернення цих доходів від експорту до Індії є “прямою причиною знецінення курсу рубля цього літа”.

“Росія поставила в Індію нафти і нафтопродуктів на 30 мільярдів доларів у першому півріччі, а наш імпорт з Індії оцінюється приблизно у 6-7 мільярдів на рік. Нам нема чого купувати в Індії, але ми не можемо повернути ці рупії, тому що рупія є неконвертованою валютою”, – зауважив він.

  • У Сполучених Штатах Америки мають намір посилити контроль над дотриманням санкцій проти російської нафти. Білий дім “нагадає” власникам танкерів, страховим компаніям і торговим будинкам про обов’язок закуповувати нафту з РФ у межах визначеної граничної ціни – $60 за барель.

Воронезька авіабаза Мальшево на півдні РФ у 160 км від кордону з Україною, може бути найважливішою та найбільш вразливою ціллю в Росії. Однак, поки що українські Сили оборони не отримали дозвіл на використання американського озброєння для знищення російських Су-34 на цій авіабазі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 30 червня. За добу відбулося 124 бойових зіткнення. Найгарячішим напрямком протягом дня залишався Покровський.

Північна Корея розкритикувала спільні військові навчання Південної Кореї, Японії та Сполучених Штатів, проведені цього місяця, заявивши, що такі маневри свідчать про переростання відносин між трьома країнами в “азійську версію НАТО”.

Народна депутатка Мар’яна Безугла заявила, що вирішила подати  заяву в Державне бюро розслідувань щодо порушення Головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським статті 351 Кримінального кодексу України, а саме “перешкоджання діяльності народного депутата України”.

30 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8340 росіян та знищили 1243 одиниці озброєння та військової техніки.