Росія формує мобільні вогневі групи для захисту від українських дронів – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російські військові створюють мобільні вогневі групи для “пом’якшення загроз ударів українських безпілотників”, але їм навряд чи вдасться виставити цю оборону в необхідному масштабі у найближчому майбутньому.

За словами аналітиків, у РФ формують мобільні вогневі групи в складі невказаних загальновійськових армій, а також військово-повітряних і сил ППО для боротьби з дронами. За аналогією з українськими такими групами росіяни мають наміри оснастити їх тепловізорами, системами радіоелектронної боротьби (РЕБ) та кулеметами, встановленими на пікапах.

У звіті зазначається, що українські безпілотники загрожують ворогу як на тимчасово окупованій території України, так і в Росії на нафтопереробних заводах й інших критично важливих інфраструктурах, що підтримують військові зусилля агресора.

“Незрозуміло, чи зможуть ці мобільні групи захистити територію, на яку націлені БПЛА. Їхній опис схожий на українські тактичні мобільні вогневі групи, які Україна почала масштабно розгортати навесні 2023 року для захисту від регулярних ударів російських дронів “Shahed-136/131”, – йдеться у зведенні.

За словами експертів, українські сили вже давно завдають дронових ударів по російським об’єктах на окупованих територіях, і рішення російського військового командування сформувати мобільні вогневі групи, ймовірно, є відповіддю на недавню активізацію ударів БПЛА по російських нафтопереробних заводах у лютому та березні.

При цьому вказано, що міністерство енергетики РФ працює з Росгвардією над розміщенням систем ППО “Панцир-С1” на стратегічних енергетичних об’єктах всередині Росії. Утім, російські ультранаціоналісти скаржаться, що бюрократія та кремлівський пріоритет у захисті критично важливих об’єктів на околицях Москви й Санкт-Петербурга перешкоджає цим зусиллям.

Як зауважили аналітики, формування мобільних вогневих груп свідчить про те, що Росія, можливо, не зможе розгорнути звичайні системи ППО, такі як “Панцир-С1” або С-300/400, на всіх критично важливих об’єктах на заході країни. З більшою ймовірністю Кремль розміщуватиме мобільні групи на окупованій частині України, де порівняно менше повітряного простору для прикриття та менше можливих векторів польоту українських БПЛА, ніж на заході РФ.

“Російські війська мають труднощі з належним розгортанням систем ППО малої дальності вздовж передбачуваних векторів польоту українських дронів. Вони навіть не змогли прикрити важливі потенційні цілі в “добре захищених” районах усередині РФ. Тож масове розгортання мобільних вогневих груп по всій західній Росії може створити аналогічні проблеми для російських сил, оскільки вони не зможуть виставити групи у достатньому масштабі”, – мовиться у повідомленні.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.