Росія готова ризикувати своєю авіацією заради просування на сході – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW прокоментували збиття російських винищувачів на сході України зазначивши, що, імовірно, війська РФ готові ризикувати своєю авіацією задля тактичних просувань.

За останні два тижні чи не щоденно українські військові збивають російські винищувачі на східній ділянці фронту. Зокрема від 17 лютого до 2 березня РФ втратила 14 винищувачів-бомбардувальників та один літак А-50.

Речник ПС ЗСУ полковник Юрій Ігнат заявив, що російські війська протягом останніх шести днів не розгортали літаки далекого радіолокаційного виявлення А-50 над Азовським морем після знищення одного з А-50 23 лютого і натякнув, що відсутність літаків А-50 змушує російські літаки Су-34 і Су-35 підлітати ближче до своїх цілей для завдання ударів.

Аналітики додали, що такі вагомі втрати в авіації досі не спонукали війська РФ зменшити тактичну авіаційну діяльність на сході.

За оцінками фахівці, війська РФ тимчасово встановили обмежену та локалізовану перевагу в повітрі після окупації Авдіївки і зараз, ймовірно, намагаються відновити цю обмежену та локалізовану перевагу в повітрі, щоб підтримати тактичний російський наступ на Авдіївському напрямку.

“Війська РФ вирішили, що продовження наступальних операцій за підтримки з повітря важливіше за ризик втрати більшої кількості літаків. ISW продовжує оцінювати, що повідомлення про втрату 15 літаків і, можливо, кількох добре підготовлених пілотів протягом приблизно двох тижнів не є незначними для російської армії, враховуючи, що Росія, ймовірно, має близько 300 різних винищувачів”, – резюмували аналітики.

24 квітня, після ухвалення законопроєкту про національну безпеку, яке підписав президент США Джо Байден, міністерство оборони країни оголосило про новий пакет озброєння на мільярд доларів, аби терміново задовольнити критичні потреби України у сфері безпеки та оборони.

У середу, 24 квітня, президент США Джо Байден підписав законопроєкт про допомогу Україні на суму майже 61 млрд доларів.

23 квітня МЗС України призупинило надання консульських послуг чоловікам віком від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном. Рішення прокоментував очільник МЗС Дмитро Кулеба, який у Twitter написав, що рішення пов’язане з тим, що військовозобов’язані чоловіки проігнорували обов’язок захищати країну, виїхавши за кордон і тому не повинні очікувати на те, що зможуть скористатись правом на отримання консульських послуг, мовляв, так буде справедливо і чесно.

Сенат США більшістю голосів підтримав виділення Україні допомоги на суму майже 61 млрд доларів.

Сполучені Штати вже готують пакет військової допомоги Україні на 1 мільярд доларів. Це буде перше погодження зі ще не підписаного законопроєкту щодо допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.