«Є необхідні інструменти»: Ігнат розповів про атаки на російські винищувачі
Джерело: речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в етері телемарафону
Українські захисники чи не щоденно завдають ударів по російських винищувачах. У Повітряних силах зазначили, що в ЗСУ є необхідні інструменти для цього.
Речник зауважив, що Сили оборони знищують ворожі латки на східному та південному напрямках.
“Є в нас засоби, які працюють фактично щодня. Окупанти вже розуміють, що на тому, чи іншому напрямку їх може очікувати сюрприз. Робота ведеться майже щодня. Ви бачили амплітуду. Працюють наші системи й ворог вже не почувається настільки вільно, як це було раніше”, – повідомив Ігнат.
Водночас, зауважив Ігнат, додаткових інструментів, які отримали українські захисники, недостатньо, щоб закрити величезну лінію фронту. Проте їх достатньо, аби атакувати ворога там “де він того не очікує, чи очікує й нахабніє”.
Речник зауважив, що ворожі літаки знищують на дуже великих відстанях, тому часто важко підтвердити, чи загинув пілот збитого винищувача, чи встиг катапультуватись
Ігнат додав, що знищення ворожих літаків та наявність у наших воїнів далекобійних комплексів є серйозним психологічним фактором для російських пілотів.
“До речі, сьогодні вже шостий день без А-50 в Азовському морі. Це доволі таки добрий й приємний для нас факт, що окупанти не знають, як далі використовувати ті літаки, коли вони можуть піти один за одним “за русским кораблем””, – розповів Ігнат.
- Протягом лютого цього року Повітряні сили Збройних сил України збили 13 російських літаків.
- Вранці 1 березня українські військові збили черговий російський винищувач Су-34.
Президент України Володимир Зеленський публічно підтвердив основні вимоги Києва стосовно припинення війни, зокрема повне виведення російських військ з окупованої території та членство України в НАТО. Цього тижня глава Української держави знову виключив “торг” щодо українського суверенітету чи території. За словами посадовців, близьких до НАТО, Зеленський, можливо, готується прийняти більш гнучкий підхід щодо умов переговорів з Росією та закінчити війну.
Санкції Євросоюзу за повномасштабну війну проти України відчутно вдарили по лісовій промисловості Росії: у 2024 році російські виробники продадуть за кордон близько 20,7 млн кубометрів пиломатеріалів, або на 32% менше, ніж експортувалося в 2021 році. Це випливає із розрахунків консалтингової компанії Strategy Partners.
Рада ЄС розробила нові рамки для обмежувальних заходів у відповідь на дестабілізуючі дії Росії за кордоном.
Другий саміт миру щодо України не відбудеться у листопаді, повідомила радниця глави Офісу президента Дарія Зарівна.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 жовтня. Загалом, від початку доби відбулося 142 бойових зіткнення.